Astronaut, kosmonaut

Ženu podvedl falešný ruský kosmonaut. Tvrdil, že potřebuje peníze pro návrat na Zemi

  • Je to příběh, který snad ani nejde vymyslet, ale opravdu se stal
  • Muž se vydával za ruského kosmonauta, který se snažil dostat z ISS domů

O tom, že láska je mocná čarodějka, se přesvědčila pětašedesátiletá Japonka, která kvůli své naivitě přišla o miliony. Peníze poslala podvodníkovi, který se vydával za ruského kosmonauta z vesmírné stanice ISS, který nemá peníze na cestu domů. Ženě sliboval, že se s ní po návratu na Zemi ožení.


Nepřehlédněte: Američané na Měsíci vůbec nepřistáli. Nebo snad ano? Francouzský astronaut má jasno


Účet za lásku: 4,4 milionu jenů

S dostupností internetu se bohužel výrazně zvýšil počet online podvodů. Někdy se však setkáváme s podfuky, které vůbec nedávají smysl. Příběh z Japonska je přesně takovým ukázkovým příkladem, přesto se našla žena, která se nechala napálit.

Podle japonských médií nejmenovaná žena s podvodníkem navázala kontakt na Instagramu, kde ji okouzlilo, že na svém profilu sdílel fotografie z vesmíru. Muž tvrdil, že pracuje na ISS a uváděl, že má jen omezený přístup k internetu.

Okamžitě si padli oka a po nějakém čase spolu začali komunikovat přes japonskou chatovací aplikaci LINE, kde se podvodník ženě několikrát vyznal z lásky a tvrdil jí, že s ní hodlá v Japonsku začít nový život.

Nebyl to první ruský kosmonaut

Vše mělo ale jeden háček, nejdříve se kosmonaut musel vrátit zpět na Zemi a k tomu, jak asi sami tušíte, potřeboval peníze. Ženu zahrnul bizarními požadavky jako například tím, že potřebuje zaplatit poplatky za přistání ruského modulu v Japonsku a finance požadoval i na další nesmysly. Žena mu přesto během jediného měsíce poslala na účet 4,4 milionu jenů. Teprve až když chtěl podvodník další a další peníze, celou věc oznámila policii, která zahájila vyšetřování.

Zajímavé je, že se nejedná o ojedinělý případ, kdy podvodník využil něčí fascinace kosmonauty. Jedna čtyřicetiletá Japonka byla sledována instagramovým účtem, jehož majitel se také vydával za ruského kosmonauta na ISS, uvádí list Asahi. Když však na ženu začal naléhat, ta konverzaci raději ukončila. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o stejného darebáka.

Zdroj náhledové fotografie: Wikiimages / Pixabay, zdroj: IE

Total
0
Shares