iPhone 2G

Žena v roce 2007 dostala jako dárek iPhone první generace. Nebudete věřit, co se s ním stalo o 16 let později

  • Kdysi jablečný telefon dostala darem
  • Teď jí nerozbalený iPhone vynesl jmění

K představení prvního iPhonu došlo v roce 2007. Z trhu už prakticky vymizel a mezi aktivními uživateli jich je poskrovnu. O to více stoupá cena netknutých kousků, na aukcích za ně majitelé žádají neuvěřitelné peníze.


Nepřehlédněte: WhatsApp půjde s dobou a vylepší design. Abyste si všimli změn, budete potřebovat lupu


První iPhone je sběratelský klenot

Karen Greenová dostala před šestnácti lety iPhone jako dárek, ale nikdy ho nepoužila ani neotevřela. Protože byl telefon kompatibilní pouze se SIM operátora AT&T a ona byla zákaznicí Verizonu, putoval do skříně mezi pyžamo a další oblečení.

Časem ji však napadlo, že by se z něj jednou mohl stát sběratelský kousek – a měla pravdu. Před několika týdny svůj iPhone první generace vydražila za 63 356 dolarů, v přepočtu 1,42 milionu korun.

Greenová v průběhu let zvažovala prodej iPhonu, ale ponechala si ho. Teprve až v říjnu loňského roku se obrátila na aukční síň LCG Auctions, protože se dozvěděla, že jiný iPhone první generace byl prodán za 40 000 dolarů (v přepočtu 900 tisíc korun).

Apple iPhone 2G
Zdroj: Jonas Vandermeiren / Unsplash

Aukce byla zahájena 2. února a ukončena 19. února. Aukční síň deníku Insider sdělila, že Greenová měla opravdu unikátní kousek. Příhozy za iPhone začínaly na 2 500 dolarech a očekávalo se, že se telefon prodá nejméně za 50 000 dolarů, ale nakonec se vydražil ještě o 13 000 dolarů dráž.

Důvod prodeje iPhonu? Greenová potřebovala peníze na své tetovací studio.

Způsobil mobilní revoluci

Apple uvedl první iPhone na trh v lednu 2007 – tedy před více než 16 lety – v době, kdy byl v čele společnosti vizionář Steve Jobs. Když Jobs iPhone během keynote na konferenci Macworld představoval, několikrát ho označil za revoluční.

První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 14 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 14 nabízí 12 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: Insider

Total
0
Shares