WhatsApp

WhatsApp půjde s dobou a vylepší design. Abyste si všimli změn, budete potřebovat lupu

  • WhatsApp vypadá řadu let pořád stejně
  • Vývojáři proto chystají menší překvapení

Aplikace WhatsApp, nejoblíbenější platforma pro zasílání rychlých zpráv na světě, přichází téměř každý týden s něčím novým. Vývojáři se soustředí na zdokonalování funkcí, ale grafický design jako kdyby je ani příliš nezajímal, a to je velká škoda.


Nepřehlédněte: Hvězdný motor by mohl pohnout celou naší Sluneční soustavou. Nikdo ale neví, co se pak stane


Vývojáři vylepší design

WhatsApp už několik let vypadá pořád stejně, stejně nudně. Brzy se to ale změní. Podle informací, které sdílí server WABetaInfo, jehož redaktoři se často a rádi pitvají v kódu neveřejných verzí aplikace, vývojáři v současné době pracují na aktualizaci, která přinese vizuální změny.

Nepůjde však o celkový redesign, jak bychom si všichni přáli – inovace uživatelského rozhraní se bude týkat pouze nabídky příloh.

Nabídka příloh ve WhatsAppu zůstává již několik let stejná. Díky tomu vypadá poněkud zastarale, ale společnost ji teď přepracuje, aby šla s dobou. Insideři tvrdí, že nové rozhraní vypadá jednodušeji a čistěji než to, které máme zatím k dispozici. Kromě uhlazenějšího designu se můžeme těšit na menší ikony a vývojáři budou chtít zaujmout také novou barevnou paletou.

WhatsApp
Zdroj: Freestock / Unsplash

WhatsApp čeká nálož novinek

Nejde o jedinou novou funkci, která do oblíbené aplikace brzy dorazí. Na cestě je třeba i vylepšené nahrávání videa. Uvědomujete si, že při pořizování videí přes WhatsApp musíte mít neustále prst na tlačítku nahrávání, že? Brzy už to nebude nutné.

Vývojáři makají i na vychytávce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

V neposlední řadě programátoři navýší limit pro média. V současné době nelze odesílat více než 30 fotografií nebo videí najednou. Chystaná aktualizace zvýší tento limit na 100. I tato funkce je v současné době ve fázi beta testování.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares