Telefon, iPhone

Žena nezvládla řízení a zřítila se do hluboké rokle! Smrtku převezl iPhone

  • Nosit v kapse telefon iPhone se někdy vyplácí
  • Nedávno zachránil život jedné Američance

O velkém štěstí může mluvit žena z kalifornského San Bernardina. Když nezvládla řízení, havarovala a se svým autem sjela do šedesát metrů hluboké rokle, kde strávila celou noc – zraněná a bez pomoci – zachránily ji moderní technologie od Applu.


Nepřehlédněte: Porsche začíná používat vzduch a vodu jako náhradu za benzin. Palivo budoucnosti už tankuje do supersportu 911 Carrera


iPhone zachraňuje životy

Každý, kdo někdy ztratil iPhone, ví, jak užitečný může být nástroj Najít, který slouží pro jeho lokalizaci. V několika případech ale tato technologie už zachránila i život. Dokazuje to případ jedné Američanky, která měla ošklivou autonehodu.

V autě zůstala zaklíněná, bez pomoci a zraněná – navíc daleko od domova. Rodině bylo divné, že se po odjezdu neozvala a tak začala pátrat, kde žena může být. Po několika hodinách naštěstí někoho napadlo, že zkusí vyhledat polohu jejího iPhonu…

Žena, auto, iPhone
Zdroj: freepic.diller / freepik

iPhone 14 umí volání přes satelit

Předpokládá se, že žena strávila noc uvězněná ve vraku svého vozu poblíž kalifornského San Bernardina, dokud se ji rodině nepodařilo vypátrat pomocí služby Najít (Find My iPhone).

Poté, co příbuzní zavolali záchrannou službu, se na místo vydali hasiči a záchranáři, kteří vozidlo objevili pod strmým srázem. Žena nehodu nakonec přežila a s vážnými zraněními byla přepravena do nedaleké nemocnice, píší zahraniční média.

Najít je jednou z bezpečnostních funkcí společnosti Apple, která je založená na lokalizaci. S příchodem nových iPhonů 14 a hodinek Watch Ultra představila firma také službu Emergency SOS via Satellite, která umožňuje majitelům iPhonů a chytrých hodinek kontaktovat záchranné složky i v oblastech bez mobilního signálu.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares