Zelené koloběžky Bolt, které se prohánějí po českých městech, nově poznají, zda jste před jízdou nepopíjeli v hospodě

  • Koloběžky Bolt jsou zpět a na jezdce čekají dvě velké změny
  • Přibližovátka nově poznají, jestli nejedete ve dvou a navíc vás podrobí testu na alkohol

S příchodem letních teplot se do českých ulic znovu vrátily zelené koloběžky. Do letošní sezóny Bolt vstupuje s novými funkcemi, které ne každému ale udělají velkou radost. První zamezí jízdě ve dvou, zatímco druhá ověří, jestli jste před jízdou neposedávali v hospodě a nemáte „trochu naváto“.


Nepřehlédněte: Češi pozor! V žádném případě neklikejte na tuto zavirovanou SMS, která se tváří jako zmeškaná hlasová zpráva


Konec jízd ve dvou lidech

Poblíž zastávek MHD a na dalších místech v České republice jsou od dubna opět k dispozici sdílené elektrokoloběžky Bolt. V nejbližší době budou zelené stroje vybaveny funkcí rozpoznávání jízdy ve dvou lidech.

Sdílené koloběžky jsou pochopitelně určeny pro jednoho jezdce a jízda ve dvou výrazně zvyšuje riziko nehody – zeptejte se u vás ve městě na chirurgii v červenci a srpnu. Bolt proto vyvinul systém detekce náhlých změn hmotnosti, který detekuje jízdu ve více lidech. Momentálně funkce čeká na schválení Evropským patentovým úřadem.

Bolt
Zdroj: FONETECH.CZ

Bolt nově zjistí, jestli nemáte upito

Druhou novinkou je test reakčních schopností, jehož účelem je vyhodnotit, zda je jezdec střízlivý. Test probíhá prostřednictvím aplikace a spočívá v poklepání na ikony zpodobňující zakázané způsoby jízdy na koloběžce s tím, že jen pokud uživatel testem projde, bude moci na koloběžce vyrazit. Uživatelé jej budou muset absolvovat v době od půlnoci do brzkých ranních hodin a jen ve vybraných lokalitách s bujarým nočním životem – obvykle v centrech měst a podobně.

Zatím můžete z „terásky“ jezdit v klidu, funkce bude zavedena až v průběhu léta s tím, že výhledově budou koloběžky vybaveny i novým systémem prevence smykového brzdění, který rozpozná zablokování zadního kola stroje.

Závěrem připomeňme, že koloběžky Bolt jsou dostupné v jedenácti českých městech. Kromě Prahy, Brna a Ostravy také například v Liberci, Pardubicích či Boskovicích.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares