Netflix

Zdražovat bude další streamovací služba. Za starou cenu už bude pouze s reklamou

  • Streamovací služba Prime Video podraží
  • O kolik a dotkne se změna i České republiky?

Po Disney+ a Netflixu zdraží své služby další streamovací služba, která je dostupná uživatelům v České republice a na Slovensku. Tentokrát je to Amazon, který brzy zvýší předplatné na své platformě Prime Video, uvádí server The Verge.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max pohořel v testu odolnosti. Zadní sklo praskne téměř okamžitě


Po vzoru Netflixu nabídne tarif s reklamou

Amazon Prime Video je další populární streamovací službou, která oznámila zvýšení cen. Podle prohlášení zástupců společnosti Amazon začnou vyšší ceny platit od začátku příštího roku, ale zatím jen na vybraných trzích – v USA, Velké Británii, Německu a Kanadě.

Později v témže roce budou následovat Francie, Itálie, Španělsko, Mexiko a Austrálie. Z oznámení vyplývá, že změna se v první a druhé vlně dotkne trhů, kde je internetová televize Amazon Prime nejvíce populární a kde má nejvíce předplatitelů.

Ve Spojených státech streamovací služba zdraží o 2,99 dolaru, v přepočtu 70 korun. Uživatelé budou moci zůstat u svého stávajícího tarifu, ale v tom případě musí počítat s tím, že se v něm nově začnou zobrazovat reklamy. Nové ceny předplatného bez reklam pro ostatní země budou sděleny později, uvádí Amazon.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Amazon provětrá peněženky

Pokud se firma nesetká s vyloženě negativními reakcemi, zdraží předplatné i jinde včetně České republiky a Slovenska. Nemá smysl lakovat věci na růžovo. České ceny zatím zůstávají na svém – za předplatné zaplatíte měsíčně 79 korun. Otázkou je, jak ještě dlouho.

Připomeňme, že v rámci levného tarifu na Netflixu jsou reklamy dlouhé 15 nebo 30 sekund a vysílají se během seriálů a filmů i před nimi. Na hodinu v průměru připadají necelé tři minuty reklamních pauz. Podobné to zřejmě bude i v případě Prime Video.

Zdroj náhledové fotografie: Glenn Carstens-Peters / Unsplash, zdroj: The Verge, Amazon

Total
0
Shares