iPhone 12

iPhone 15 Pro Max pohořel v testu odolnosti. Zadní sklo praskne téměř okamžitě

  • iPhone 15 Pro Max je aktuální top model od Applu
  • Jde o naprosto ultimátní zařízení
  • Jak je na tom s odolností

Nové prémiové iPhony 15 Pro a Pro Max mají titanový postranní rám a teoreticky by tak měly být odolnější než jejich předchůdci, kteří spoléhají na nerezovou ocel. Vzhledem k tomu, že oba telefony jsou na trhu krátce, je příliš brzy na to, abychom jejich odolnost hodnotili, ale první zprávy nejsou příliš dobré.


Nepřehlédněte: V Česku se začaly prodávat očekávané iPhony 15. Ceny jsou nižší než vloni


Série zátěžových testů nedávno provedených v Austrálii naznačila, že iPhone 14 Pro je mnohem odolnější než iPhone 15 Pro a nyní Zack Nelson na svém kanálu JerryRigEverything na YouTube zveřejnil video, které ukazuje, že s iPhonem 15 Pro Max je třeba zacházet ještě opatrněji.

Jak test iPhonu 15 Pro Max dopadl?

Displej telefonu je vysoce odolný proti poškrábání a vykazuje viditelné vrypy až na úrovni 7 podle Mohsovy stupnice. Titanový rám je poškrábatelný, ale zadní strana nikoli. Čočky fotoaparátu jsou také odolné vůči poškrábání.

Když však Nelson smartphone podrobil testu ohnutí/zlomení v ruce, zadní sklo prasklo téměř okamžitě. To známého youtubera překvapilo, protože většina chytrých mobilů, zejména iPhonů, vydrží při zkoušce hrubou silou mnohem více než 15 Pro Max. Podle jeho teorie zadní sklo snadno prasklo buď proto, že titan má větší pevnost v tahu než hliník nebo že není tak pružný jako hliník, takže na sklo působí vetší tlak.

Další možností je, že jelikož iPhone 15 Pro Max nabízí lépe opravitelnou vnitřní konstrukci, která umožňuje snadné vyjmutí zadního skla, je snazší ho rozbít, protože už není natvrdo připevněno k zadní straně. Jediným pozitivem je, že oprava zadního panelu je nyní levnější než dříve.

Kromě toho, že zadní sklo prasklo, se iPhonu 15 Pro Max do konce „mučicího testu“ již nic zásadního nestalo a telefon dál fungoval jako na začátku.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Phonearena, Zack Nelson

Total
0
Shares