iPhone 14

V Česku se začaly prodávat očekávané iPhony 15. Ceny jsou nižší než vloni

  • Nové iPhony 15 zamířily na pulty obchodů
  • Nastavují novou výkonnostní laťku

Dnes se začaly oficiálně prodávat čtyři nové iPhony s číslovkou 15 v názvu. I když vypadají podobně jako loňské čtrnáctky, přináší celou řadu vylepšení. Především výkonem unikají konkurenci. Prémiový iPhone 15 Pro Max navíc zaujme tetraprismovým fotoaparátem.


Nepřehlédněte: Po nejlepším iPhonu 15 Pro Max se jen zaprášilo. Je beznadějně vyprodaný, hlásí Apple


iPhony 15 jsou oficiálně v prodeji

Přesně po týdnu, kdy byly spuštěny předobjednávky, vstoupily do prodeje chytré telefony řady iPhone 15. Základ nabídky tvoří iPhony 15 a 15 Plus, které nabízejí 6,1palcový, respektive 6,7palcový displej. Po vzoru loňských modelů Pro mají dynamický ostrůvek místo výřezu displeje pro fotoaparát a další senzory. Hlavní snímač na zadní straně se nově chlubí vyšším rozlišením, které činí 48 Mpx.

Pokročilejší iPhony 15 Pro15 Pro Max mají stejné úhlopříčky, jejich tělo je ale vytvořeno z titanové slitiny. Apple je vybavil nejmodernějšími čipy A17 Pro, které představují údajně to nejvýkonnější v mobilním světě. Základní patnáctky používají loňský čip A16 Bionic.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Modely pro náročné

U prémiových iPhonů mohou zákazníci očekávat nové podlouhlé tlačítko Action. To je možné nakonfigurovat dle potřeb, například k aktivaci Fotoaparátu nebo Svítilny.

Další novinkou, tentokrát už společnou pro všechny patnáctky, je nový systémový konektor. Místo tradičního Lightningu vybavil Apple novinky USB-C konektorem. Není to z jeho hlavy, americká společnost se musela přizpůsobit nové evropské legislativě, která vyžaduje jednotný konektor, kterým bude právě USB-C.

Největší novinkou nejlepšího telefonu v portfoliu společnosti Apple, iPhonu 15 Pro Max, je použití nového zoom objektivu, který zvládá až pětinásobné přiblížení. Předchozí iPhony 14 Pro nabízely pouze trojnásobné možnosti bezeztrátového přiblížení.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares