Flightradar

Zatímco pilot vrtulníku plnil misi, vykroužil na obloze hanbatý obrázek. Ten se ukázal na radaru a svět se tím baví

  • Neznámý pilot vykroužil s vrtulníkem na obloze známý symbol
  • Co ho k podobnému kousku vedlo, není zatím jasné

Na sociálních sítích se objevil zajímavý obrázek dráhy letu vrtulníku maltských ozbrojených sil. Trasa, kterou zaznamenala webová stránka pro online sledování leteckého provozu flightradar24.com, může uživatele bavit, ale mluvčí letectva tvrdí, že se jednalo o pouhou náhodu.


Nepřehlédněte: Skvěle vybavený telefon Xiaomi si za 5 000 Kč koupilo během pár dní 300 tisíc lidí


Piloti vykroužili na nebi všem známý symbol

Pilot maltských ozbrojených sil (AFM) vytvořil minulou neděli vrtulníkem na radaru obrázek, který se velmi podobá pánskému přirození. Stroj odstartoval z letiště nejmenšího ostrova Malty s názvem Comino, několikrát nad městem a v jeho okolí zakroužil, aby nakonec přistál na hlavním maltském letišti. Výsledek z radaru se okamžitě dostal na sociální sítě, kde způsobil pořádný poprask.

Ke snímku se proto raději vyjádřil mluvčí armády, který čin pilota označil za „zcela náhodný”. Uvedl, že „nezobrazuje dokončenou dráhu letu a byl „vytržen z kontextu“. Podle něj fotka neodpovídá realitě, protože vrtulník letěl nízko a trasu nezachycuje celou. 

S informací však uživatelé sociálních sítí naložili po svém a ihned se objevily vtipy, které si v naprosté většině z pilotova manévrování utahují. Na Twitteru na něj reagovali vesměs ironicky a jeden člověk neustále spekuloval, zda to náhodou nebyl jeho poslední den v práci.

Náhoda nebo účel? Světu, který se směje, je to jedno

Obrázek z radaru sdílel na sociálních sítích web FlightRadar24, kde je možné dohledávat právě trasy letů. Tvůrci stránky uvádí, že důvod letových tras někdy není jasný a neobvyklé letové vzory mohou být výsledkem průzkumů, letů používaných ke kalibraci systémů a výcviku pilotů.

Vzpomeňme však i kuriozitu, případ z roku 2014, kdy kapitán Air Malta vytvořil na obloze kolem Sicílie obraz srdce jako součást žádosti o ruku. Lze samozřejmě namítnout, že o nedělním letu nelze říci, že by se nesl ve stejném romantickém duchu, přesto spoustu lidí pobavil.

Zdroj náhledové fotografie: repro Flight Radar, zdroj: timesofmalta

Total
0
Shares