Chatovací aplikace Signal

Zapomeňte na WhatsApp! Aplikace Signal už umožňuje změnit telefonní číslo bez ztráty historie

 • Tuhle novou funkci aplikace Signal si zamilujete
 • Umožňuje změnit telefonní číslo bez ztráty historie
 • Nová funkce dostupná pro Android i telefony iPhone

Signal patří mezi nejoblíbenější komunikační aplikace. Slouží pro šifrované zasílání zpráv, obrázků, hlasových zpráv nebo souborů. Kromě běžných uživatelů si ji oblíbili i známé celebrity jako šéf Tesly Elon Musk nebo Edvard Snowden.


Nepřehlédněte: Číňané ilustrují budoucnost bez baterií. Elektroniku budou napájet bezdrátové signály


Singal je skvělá aplikace, ale je s ní spojený i jeden zásadní nedostatek. Historii chatů a kontakty totiž neukládá do cloudu a když změníte telefon, nebo číslo, o konverzace přijdete. Služba totiž číslo používá k přihlášení a je na něj vázáno end-to-end, tedy bezpečné, šifrování dat.

Vývojáři naštěstí přichystali důležitou aktualizaci, která nemilý problém částečně napravuje. Od nynějška Signal nabízí možnost změnu telefonního čísla. Nová funkce je dostupná pro obě platformy, tedy Android i iOS.

Zapotřebí je pouze aktualizace mobilní aplikace na verzi 5.30.6 v případě platformy Android, u iPhonů pak je zapotřebí verze 5.27.1.

Je tu ovšem jeden menší problém. Pokud své registrované telefonní číslo budete chtít změnit, musíte mít stále přístup ke starému číslu, a to kvůli příchozí ověřovací SMS. To může představovat komplikaci. Navíc budete totiž potřebovat dva mobilní telefony, popřípadě jeden s funkcí dual-SIM.

V platnosti také nadále zůstává, že pokud svůj telefon ztratíte, nebo se vám rozbije, historii chatů nazpátek nezískáte. Nová funkce nicméně hodně pomůže všem, kteří plánují změnu telefonního čísla a nechtějí se rozloučit s historií.

Jak změnit telefonní číslo na Signalu:

 1. V Signal klepněte na svůj profil (v iOS ještě na Nastavení) => Účet => Změnit telefonní číslo
 2. Vyberte Pokračovat
 3. Do prvního pole zadejte své staré číslo a do druhého pole své nové číslo
 4. Vyberte Pokračovat nebo Hotovo
 5. Potvrďte, že je nové číslo správné (nebo Upravit číslo, pokud je potřeba ho upravit)
 6. Vyberte Změnit číslo
 7. Dokončete proces registrace nového čísla podle pokynů
 8. Mějte na paměti, že tuto akci nelze vrátit zpět

Nepřehlédněte: Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí


Signal posílil o tisíce procent

Aplikace Signal významně vydělala na nedávném propadu popularity WhatsAppu. Důvodem byla kontroverzní klauzule, podle které může WhatsApp sdílet informace o uživatelích přímo s mateřským Facebookem.

Odchod z WhatsApp uživatelům doporučil například šéf společností Tesla a SpaceX Elon Musk. Ještě předním to samé učinil také Edward Snowden, který Signal používá každý den. Pro úplnost dodejme, že pro uživatele WhatsAppu v EU platí odlišná pravidla než například pro uživatele z USA, kde změna pravidel znamená zásah do soukromí. Evropanů se nové podmínky nijak nedotkly.

Total
0
Shares