Xiaomi 12T Pro

Zapomeňte na iPhone 14. Nové Xiaomi bude fotomonstrum, na pomoc si přizve legendární Leicu

  • Xiaomi 13 bude po všech stránkách unikát
  • A skvělé je, že se ho dočkáme i Česku

Chytrý telefon Xiaomi 13 od čínského výrobce Xiaomi by měl být představen již v následujících týdnech. Zasvěcení whistlebloweři hovoří o listopadu, kdy by telefon měl jít zároveň do prodeje. Nejnovější únik odhaluje další střípek důležité skládačky – použitý čip pro hlavní fotoaparát.


Nepřehlédněte: Může to být cenová bomba. Xiaomi má nový nejlevnější telefon


Příznivci společnosti Xiaomi již několik týdnů doslova hltají každou novou informaci o nadcházející prémiové řadě Xiaomi 13. Spekulace žijí tím, že Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro obdrží neuvěřitelný fotoaparát s rozlišením 200 Mpx. Zda tomu tak skutečně je, na to si však ještě musíme počkat.

Nový Xiaomi nebude mít žádné slabiny

Co s předstihem s jistotou víme, je to, jaký senzor Xiaomi použije. Na Twitteru to teď prozradil tipér Ice Universe. O něm je známo, že dlouhodobě žije v Číně, kde má blízko k lidem z dodavatelského řetězce, takže o výbavě chystaných telefonů pravidelně informuje s výrazným předstihem.

Podle Ice Universe nový Xiaomi 13 Pro dorazí se špičkovým jednopalcovým snímačem IMX 989 od společnosti Sony. O softwarovou stránku věci se má postarat věhlasná německá značka Leica.

Výsledkem by měly být fotografie prakticky bez šumu, a to i za zhoršených světelných podmínek. Oproti aktuálnímu Xiaomi 12 Pro se má jednat o výrazný posun vpřed. Insideři hovoří, že citlivost snímače na světlo bude vyšší o více než 70 procent.

Fotoaparát však nebude jediným atraktivním prvkem výbavy nových Xiaomi 13. Objevují se také zprávy, že smartphony dostanou po stranách mírně zakřivený 2K displej. Za hotovou věc se pak pokládá nasazení špičkového procesoru Snapdragon 8 Gen 2.

Raketový výkon zajistí superčip od Qualcommu

U něj se má nově objevit návrh procesorové jednotky s rozvrstvením jader 1+2+2+3, což představuje odklon od třívrstvého uspořádání 1+3+4, které Qualcomm používá od roku 2019.

Na postu hlavního výkonného jádra bychom měli najít novinku Cortex-X3. Ta má přinést o 22 procent vyšší výkon než Cortex-X1 ve Snapdragonu 8 Gen 1. Zbytek čipu mají tvořit jádra Cortex-A715, A-710 a A-510. Grafiku vykreslí Adreno 740.

Mnozí počítají s tím, že se premiéry nových telefonů Xiaomi dočkáme už za několik týdnů. Nejčastěji se skloňuje, že k tiskové konferenci dojde ve druhé polovině listopadu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.