VR realita

Zaměstnanec Facebooku zapomněl v hotelovém pokoji utajované brýle pro virtuální realitu. Marku Zuckerbergovi není do smíchu

  • Striktně střežené tajemství Facebooku bylo omylem prozrazeno
  • Zaměstnanec zapomněl prototyp brýlí Metaverse v hotelu

Pamatujete si na příběh ztraceného iPhonu, který v hospodě omylem zapomněl alkoholem posilněný zaměstnanec Applu? Tak teď se něco podobného stalo znovu a svět s předstihem spatřil to, za co Mark Zuckerberg utratil miliardy dolarů – náhlavní soupravu pro připravovanou virtuální realitu Facebooku.


Nepřehlédněte: Vesmírný teleskop Jamese Webba svlékl do naha úchvatnou mlhovinu Orionu


Meta Quest Pro uniká na prvním videu

Mezi příznivci teď rezonuje příběh, který snad ani nejde vymyslet. Někdo, zřejmě nějaký vývojář společnosti Facebook, zapomněl přísně střežený VR headset Meta Quest Pro v hotelovém pokoji. A nenechal tam jen jeden jediný kus, ale hned několik krabic se speciálními brýlemi.

Na videu, které na Facebooku (kde také jinde) sdílel zaměstnanec hotelu Ramiro Cardenas, můžeme vidět utajované zařízení se třemi kamerami a futuristicky vyhlížející ovladače, které budou hrát klíčovou roli v tom, jak budou lidé Metaverse používat.

Zuckerberg chystá Metaverse

Povšimnout si lze také balení s logem Meta Quest Pro v levém horním rohu i samolepky, na které je napsáno „Není určeno k prodeji – inženýrský vzorek“, což naznačuje, že headsety omylem ztratil někdo, kdo má něco dočinění s Facebookem.

Náhlavní souprava se na veřejnosti objevila o měsíc dříve, než se uskuteční tisková konference Connect, na které Mark Zuckerberg brýle odhalí veřejnosti. Společnost Meta, dříve Facebook, dosud do projektu Metaverse investovala přibližně 10 miliard dolarů. Jestli Zuckerbergův virtuální svět u zákazníků uspěje ale není zdaleka jisté.

Zdroj náhledové fotografie: capondesign / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.