Zaklínač 2

Zaklínač: premiéra další řady už za týden! Těšíte se?

  • První sezóna se Netflixu povedla
  • Zaklínač 2 bude mít co nevidět
  • Bude lepší, horší, co myslíte?

Předloni se populární streamovací platforma dostala na poměrně hodně tenký led. Netflix spustil první sezónu veleúspěšné knižní a herní fantasy série Zaklínač. Zatímco na hlavního protagonistu a oblíbence Henryho Cavilla jsem si musel maličko zvykat (oproti předloze výrazně maskulinní), po čase jsem mu přišel docela na chuť.

Skvělý i katastrofální Zaklínač

Ani zbytek obsazení mi až na čestné výjimky nevadil (namátkou černí elfové, „rasová“ vyváženost). Co mě však nebetyčně vytočilo, byla častá ignorace slovanských kořenů, některých faktů (Vilgefortz, Soden) a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Na druhou stranu bylo patrné, že tvůrci museli (logicky) jít cestou kompromisu, aby dostali zelenou (rozuměj svolení, a hlavně peníze na celý projekt).


Nepřehlédněte: GTA: proklínaná remasterovaná trilogie dostává důležitý patch


Zaklínač 2
Druhá řada je na spadnutí | foto: Netflix

Dalším problémem pro mnohé nezasvěcené diváky bylo přílišné prolínání nespočtu dějových linek a časových smyček, které působily hodně rušivě. Ale protože se to celé opírá zejména o Sapkowského (autor) povídky o Zaklínači, dá se to jakž takž pochopit. Nicméně, další řada, kterou Netflix uvede už 17. prosince, slibuje, že děj bude srozumitelnější a přímočařejší.

Bude druhá série lepší?

Ptal jsem se vás, jestli se těšíte. Za sebe můžu říct, že já ano. I když jsem všechny knížko o Zaklínači v minulosti několikrát přelouskal, hrál jsem i hry, nebazíruji na detailech a fakt nejsem puntičkář (to samé jsem měl i s filmovou trilogií Pán prstenů). Přesto doufám, že letošní Zaklínač 2 bude knižní předloze o něco věrnější a dějově konzistentnější.

Total
0
Shares