UFO

Záhadný Kelly-Hopkinsvillský případ: Šlo o setkání s mimozemšťany nebo o nedorozumění?

  • V 50. letech dvacátého století se v USA odehrál zvláštní incident
  • Sedm dospělých a čtyři děti vyprávěli příběh o útoku bytostí z jiného světa

Příběh z roku 1955 je pro mnohé důkazem střetu lidstva s mimozemšťany. Obyvatelé malé vesnice v americkém státě Kentucky přijeli na policejní stanici a prosili o pomoc. Se záhadnými bytostmi údajně bojovali dlouhé hodiny. Podle známého UFO skeptika Chrise Rutkowského incident někteří vyšetřovatelé považují za solidní důkaz setkání třetího druhu.


Nepřehlédněte: Největší černá díra se vymyká prostoru i času. Aby ji objevili, použili 90. let starý Einsteinův časoprostorový trik


Létající talíř nad farmou

Roswell, poušť Atacama nebo Zóna ticha, nacházející se v oficiální biosférické rezervaci Mapimí. Záhadná místa, kde lidé údajně „něco“ viděli. O Kelly-Hopkinsvillském setkání z roku 1955 jste patrně zatím neslyšeli, což může být zvláštní, protože nadšenci záhad ho obecně považují za jeden z nejvýznamnějších a nejlépe zdokumentovaných případů v historii setkání s návštěvníky z kosmu.

Vše začalo v noci 21. srpna 1955 poblíž obcí Kelly a Hopkinsville v okrese Christian v Kentucky. Na místní policejní stanici přijela dvě auta s pěti dospělými a několika dětmi. „Potřebujeme pomoc,“ prosili vyděšení vesničané. „Bojujeme s nimi už téměř čtyři hodiny.“ Kdo byli „oni“? Prý mimozemšťané – s vlastní kosmickou lodí!

„Malá mimozemská stvoření přiletěla z vesmírné lodi a obtěžovala jeden dům a dvě rodiny uvnitř,“ řekl Brian Dunning v epizodě televizního dokumentu Skeptoid. „U okna se objevily tváře a jedna bytost chytila muže za vlasy. Malé bytosti se pak vznášely nad zemí nebo v její blízkosti, létaly ze stromu na střechu a vyhýbaly se chycení.“

Celkem se v domě pohybovalo 12 až 15 záhadných bytostí, přičemž svědci tvrdí, že viděli létající talíř návštěvníků, jak křižuje oblohu a přistává za nedalekými stromy. Mimozemšťané měli podle popisu velké oči, byli asi metr vysocí a měli vřetenovité nohy, ruce podobné lidským a možná i tykadla.

Ještě horší bylo, že střelba na tyto tvory se zdála být zbytečná. „Střílíte na ně, oni se snesou k zemi a pak utečou,“ poznamenal Dunning. „Když kulka zasáhla jednoho z nich, znělo to, jako když střílíte do plechovky.“

UFO, mimozemšťan
Zdroj: KELLEPICS / Pixabay

Přehnaná reakce na soví útok

Zní to děsivě, ale skutečně šlo, jak nadšenci do UFO po celá desetiletí tvrdí, o mimozemskou invazi? Stále je otázkou, co vlastně obyvatele terorizovalo. Když na místo dorazila policie, nenašla po návštěvnících z kosmu žádné stopy. Podle oficiální zprávy se zdá, že během údajné čtyřhodinové přestřelky bylo použito jen velmi málo střelných zbraní. Pouze jeden soused uvedl, že z vedlejšího domu slyšel výstřely.

Je samozřejmě možné, že celá historka je prostě jen přehnaná, ale nikoli nepravdivá. Přesto je podezřelé, že v prvních verzích tohoto zajímavého příběhu se o vesmírné lodi nikdo nezmiňoval, hovořilo se jen o padající hvězdě. U výslechu zaznělo, že na obloze byl vidět jakýsi zářivý světelný pruh. V té době však vrcholil meteorický déšť Perseidy…

Vyšetřovatelé se proto přiklánějí k názoru, že obyvatelé malé vesnice během inkriminované noci napadly sovy, nikoli mimozemšťané. „Když porovnáme popis mimozemšťanů s výrem virginským, vidíme mezi nimi nápadné podobnosti, příliš velké na to, aby šlo o pouhou náhodu,“ napsal francouzský badatel Renaud Leclet. Prozradil také, že tento druh výrů se v dané oblasti běžně vyskytuje.

Ptáci jsou vysocí asi 64 centimetrů, mají velké reflexní oči, malé nohy a umí létat, stejně jako malí mimozemšťané, které místní obyvatelé údajně viděli v noci 21. srpna. Pokud jde o kovový lesk, mohlo se od peří výrů odrážet měsíční světlo. Bez zajímavosti pak není ani to, že tito ptáci jsou za soumraku velmi aktivní, a pokud vyvádějí své mladé, tak mohou být agresivní.

„Byly to opravdu jen velké sovy? To se samozřejmě nikdy nedozvíme. Rozhodně je to jedna z možností a zdá se, že docela dobře odpovídá vyšetřování,“ uzavírá Dunning.

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay, zdroj: iflscience

Total
0
Shares