Měsíc

Žádní mimozemšťané na Měsíci. Neznámý objekt je obyčejná skála ve tvaru králíka

  • Čínská sonda Yutu-2 konečně vyřešila tajemství, které obletělo celý svět
  • Nakonec se ukázalo, že tajemné těleso na Měsíci je obyčejný balvan

Čínský rover Yutu-2 pohybující se na odvrácené straně Měsíce rozlouskl záhadu, která v uplynulých týdnech zaměstnávala badatele z celého světa. Lunární vozítko během listopadu zachytilo asi 80 metrů od svého stanoviště v měsíčním Von Kármánově kráteru obrázek něčeho, co vypadalo jako velký objekt.


Nepřehlédněte: Mars 2024: Muskův splněný sen nebo obří průšvih?


Záhadný dům na Měsíci

Na velmi neostrém snímku jsme mohli vidět jakýsi krychlový výčnělek, který se tyčí na obzoru v jinak celkem nevýrazné měsíční krajině. Vedoucí programu OurSpace Čínského národního úřadu pro vesmír se o něm vyjádřili jako o „tajemném domu“.

Fotka uživatele internetu okamžitě inspirovala k řadě divokých spekulací. Někteří uváděli, že se jedná o domov mimozemšťanů, kteří se tam před námi schovávají, zatímco jiní střízlivě uváděli, že je to obyčejný balvan.

Po téměř dvou lunárních dnech (denní cyklus měsíce trvá zhruba 14 pozemských dní) se Yutu-2, který je poháněný solární energií, dostal dostatečně blízko, aby získal detailní snímky neznámého objektu.

Sonda konečně vyřešila tajemství

Nové fotografie odhalují větší kámen poblíž okraje kráteru, který byl dopadem meteoritu zřejmě „odstřelen“ do své současné polohy. Nejzajímavější na něm je nakonec to, že se zdánlivě podobá králíkovi, za což může jev zvaný pareidolie.

Při něm dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Každá z vás to jistě zná, stačí si lehnout do trávy a pozorovat mraky, ve kterých se najednou začnou objevovat tváře, zvířata a různé jiné objekty.

Zdroj náhledové fotografie: NASA / Unsplash.

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Ono je úplně jedno co sonda rozlouskla nebo ne, zhrzení příznivci mimozemšťanů ihned začnou tvrdit že to je vládní podvrh a úmyslný tutlání. Koneckonců jako dycky když se ukázala ta nudná ničím nepřikrášlená pravda…

Comments are closed.