WhatsApp

Z WhatsAppu se stává sociální síť. Kanály jsou odteď dostupné úplně všem, oznámili vývojáři

  • Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Kanály umožňují soukromě sledovat, co je pro vás důležité

Funkce, která umožňuje soukromě dostávat důležité aktualizace od lidí a organizací, je od dnešního dostupná ve více než 150 zemích, oznámili zástupci populární chatovací aplikace WhatsApp.


Nepřehlédněte: Asteroid, do kterého narazila sonda NASA, se chová velmi podivně, zjistili studenti střední školy


Vylepšený WhatsApp

Kanály jsou oddělené od soukromých chatů a to, koho se rozhodnete sledovat, ostatní sledující nevidí. Společně s rozšiřováním této funkce po celém světě vývojáři do funkce zavedli následující možnosti:

Vylepšený seznam – kanály, které můžete začít sledovat, jsou teď automaticky filtrovány podle vaší země. Kromě toho si také můžete zobrazit nové nebo nejaktivnější kanály, případně ty, které jsou populární na základě počtu sledujících.

Reakce – můžete reagovat a vyjadřovat svůj názor pomocí emoji a také se vám zobrazí celkový počet reakcí. To, jak zareagujete, se sledujícím neukáže.

Úpravy – brzy budou moct správci provádět změny svých aktualizací až po dobu 30 dnů, po nichž je aplikace automaticky odstraní ze serverů.

Přeposílání – vždy, když přepošlete aktualizaci z kanálu do chatů nebo skupin, bude obsahovat odkaz zpět na kanál, kde si lidé budou moct přečíst více.

WhatsApp
Zdroj: Meta

Další vylepšení jsou na cestě

A toto je jen začátek. Zástupci společnosti WhatsApp slibují, že na základě zpětné vazby od uživatelů budou do Kanálů i nadále přidávat další funkce. Během nadcházejících měsíců například umožní, aby je mohl vytvářet kdokoli.

Rozšíření funkce Kanály do dalších zemí není jedinou novinkou ve známé chatovací aplikaci. Vývojáři připravují zásadní redesign pro Android a iOS a na cestě je i funkce, která bude převádět zvukové zprávy na text.

Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Meta

Total
0
Shares