Vývoj hry STALKER 2 byl přerušen

Z Ukrajiny se stěhují do Česka. Vývojáři slavné hry STALKER míří do Prahy

  • Ukrajinské studio GSC Game World utíká před válkou a stěhuje se do ČR
  • Novým domovem jim bude hlavní město Praha

Situace na Ukrajině je prostě špatná, takže nikoho moc nepřekvapilo, když kyjevští vývojáři z GSC Game World oznámili, že přerušují vývoj očekávané hry STALKER 2, aby se mohli věnovat svým rodinám, které potřebovali dostat do bezpečí.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli další ruský web. Vyvěsili na něm ukrajinskou vlajku a Putinovi vzkázali, ať si trhne nohou


Autoři STALKER 2 se stěhují do Česka

V uplynulých hodinách věci překvapivě nabraly nečekaný směr! Vyšlo totiž najevo, že se vývojáři stěhují pryč z Ukrajiny. Novým domovem se jim stane Česka republika, konkrétně hlavní město Praha. Na svém osobním Twitteru tuto informaci sdílel novinář Pavel Dobrovský. Nejdříve to vypadalo, že k nám zamíří pouze část studia, ale nakonec u nás bude podnikat kompletní tým GSC Game World.

GSC Game World je ukrajinská soukromá společnost, jenž se zabývá vývojem počítačových her. Proslavila se titulem STALKER, jehož děj se odehrává v okolí Černobylu po roce 2006 v tzv. Zóně, která vznikla izolací okolí černobylské elektrárny po havárii v roce 1986.

Vývoj her bude moci pokračovat

Vývojáři už delší dobu pracují na druhém dílu s podtitulem Heart of Chernobyl, který měl vyjít 8. prosince letošního roku. Vzhledem k situaci na Ukrajině byl ale vývoj střílečky pozastaven na neurčito.

Až se v Česku studio zabydlí a dořeší veškeré papírování a další věci kolem, mohou se práce na nové hře znovu rozběhnout. Pokud bude nový STALKER dokončen, mají vývojáři v plánu zahájit vývoj dalších strategických her v reálném čase ze série Cossacks.

Zdroj náhledové fotografie: Scott Rodgerson / Unsplash

Total
0
Shares