Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ovládli další ruský web. Vyvěsili na něm ukrajinskou vlajku a Putinovi vzkázali, ať si trhne nohou

  • Anonymous si připsali další velký úspěch
  • Ovládli web ruského úřadu Rosobrnadzor

Hnutí Anonymous poslalo ruské vládě nový vzkaz. Hackerům se podařilo nabourat a pozměnit web Federální služby pro dozor v oblasti školství a vědy (Rosobrnadzor). Na stránky nahráli obrázek s ukrajinskou vlajkou. A to není všechno!


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli ruský Facebook. Lidem na VKontakte poslali zprávu


Jsme legie, vzkazují hackeři

Hackeři z hnutí Anonymous podnikli od začátku války na Ukrajině již tisíce útoků na ruské a běloruské cíle. V posledních týdnech shodili množství vládních serverů, napadli web ruské státní televizi RT a další důležité stránky. Terčem jejich útoku se stala i sociální síť VKontakte, která je ruskou obdobou Facebooku. Uživatelům služby poslali zprávu, ve které popsali, co se ve skutečnosti děje na Ukrajině: že jde o agresi ze strany Ruska, a nikoliv o „speciální vojenskou operaci“, o které neustále hovoří Kreml.

Putine, jdi se bodnout

Teď si Anonymous připsali další parádní zářez na pažbě. Podařilo se jim ovládnout webové stránky Federální služby pro dozor v oblasti školství a vědy (Rosobrnadzor) a nahrát na ně vzkaz ruskému prezidentovi. Kromě obrázku s ukrajinskou vlajkou, přes který umístili svůj nezaměnitelný znak (maska Guy Fawkese), je na stránkách aktivní také informační proužek s následujícím textem: „Vrah Putin. Putine, jdi do haj***“. K úpravě webu hackeři použili speciální techniku zvanou jako defacement.

Anonymous ve válce

Hnutí Anonymous je kvůli invazi na Ukrajinu s Ruskem v nepřetržité kybernetické válce. Představitelům Ruska již dříve hackeři vzkázali, že země bude čelit internetovým útokům z celého světa do té doby, než skončí válka. „V současnosti probíhají bezprecedentní útoky na webové stránky ruské vlády. Ve srovnání s předchozími nejzávažnějšími incidenty jsou dvakrát až třikrát intenzivnější,“ uvádí Anonymous na Twitteru.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares