Telefon, mobil

Z části robot a z části člověk: Telefon budeme mít integrovaný pod kůží, tvrdí otec mobilů

  • Budoucí generace lidí budou mít mobily zabudované pod kůží
  • Takové smartphony nebude třeba nabíjet
  • Lidské tělo je totiž dokonalou nabíječkou, myslí si Marty Cooper 

Nosit smartphone po kapsách nebo v kabelce? Moc komplikované! Podle duchovního otce mobilů budeme mít jednou telefony integrované přímo v těle.


Nepřehlédněte: Je nejvyšší čas utéct z WhatsAppu? Zuckerberg oznámil ďábelský plán, do aplikace chce zavést umělou inteligenci!


Telefon budeme mít integrovaný přímo v těle

„Příští generace bude mít telefon zabudovaný pod kůží v uších,“ uvedl v rozhovoru pro stanici CNBC Marty Cooper. „Taková zařízení nebude třeba nabíjet, protože naše tělo je dokonalou nabíječkou,“ dodal.

„Když jíte, vaše tělo vytváří energii, že? Provoz sluchátka přitom vyžaduje jen trochu energie.“ Jeho vize naznačuje možnou budoucí etapu lidstva, kdy budou naše těla rozšířena o výkonné mikročipy a senzory.

Podle Coopera jsou dnešní chytré telefony příliš složité, obsahují mnoho aplikací a mají obrazovku, která neodpovídá zakřivení lidského obličeje. „Kdykoli telefonuji a nemám v ruce obyčejné sluchátko, musím si vzít ten plochý kus materiálu proti své zakřivené hlavě a držet ruku v nepohodlné poloze,“ řekl.

Ideální telefon
Zdroj: Jonas Leupe / Unsplash

Trh s chytrými telefony v posledních letech stagnuje a v odvětví panuje pocit, že výrobci mají problém přijít s novými inovativními návrhy. Masová rozšířenost telefonů v dnešní době má navíc za následek řadu problémů, od závislosti na sociálních sítích až po porušování soukromí.

„Soukromí je velmi vážný problém, závislost je problém.“ Budoucnost však otec mobilů vidí optimisticky a naznačil, že nejlepší časy má tato technologie možná ještě před sebou.

Cooper věří v lepší budoucnost

„Mám neutuchající víru v lidstvo. Lidé se teď mají lépe. Žijí déle. Jsou bohatší, jsou zdravější než kdykoli předtím. Máme vzestupy a pády. Ale obecně lidstvo dělá pokroky.“

Marty Cooper obdržel na Mobile World Congress cenu za celoživotní dílo u příležitosti uplynutí 50 let od uskutečnění prvního hovoru z mobilního telefonu. Psal se 3. duben 1973, když inženýr elektrotechniky a duchovní otec myšlenky vývoje mobilního telefonu Martin Cooper uskutečnil v ulicích New Yorku první hovor mezi telefony Motorola DynaTAC.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: CNBC

Total
0
Shares