WhatsApp

Je nejvyšší čas utéct z WhatsAppu? Zuckerberg oznámil ďábelský plán, do aplikace chce zavést umělou inteligenci!

  • Umělá inteligence je tady
  • Brzy ji dostane i WhatsApp

Letošní rok bude v mnoha ohledech přelomový. Nástup nových technologií v oblasti strojového učení a umělé inteligence začínají pociťovat naprosto všichni. Vývoj nástrojů, jako je ChatGPT, který si okamžitě získal obrovskou popularitu, přiměl technologické společnosti Google, Microsoft a Meta k masivním investicím.


Nepřehlédněte: Mimořádný objev: Vědci našli nový lidský druh. Žil v jeskyních v Polsku, nedaleko od českých hranic


WhatsApp dostane umělou inteligenci

Microsoft nedávno investoval obrovskou sumu peněz do OpenAI a začal nástroj integrovat do svých produktů a služeb. Google přišel s vlastním konverzačním nástrojem Bard, který má vylepšit vyhledávání a dokázat odpovědět na složité otázky. A teď se o slovo hlásí Meta, firma, která vlastní Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp.

Mark Zuckerberg, majitel společnosti Facebook, uvedl, že podnik v současné době pracuje na nové skupině produktů „té nejvyšší úrovně“. Vysvětlil, že tým inženýrů se v první řadě zaměří na vytváření kreativních AI nástrojů.

Dlouhodobým cílem je však vytvořit propracovanou umělou inteligenci, která bude lidem pomáhat mnoha způsoby. Dodal, že firma učiní oficiální veřejné oznámení až poté, co budou práce na základech projektu dokončeny.

Umělá inteligence, AI
Zdroj: Freepik

Nepřehlédněte: Kdopak to volá? Umělá inteligence dokonale naklonovala hlas a nabourala se do bankovního účtu


Je čas vzít nohy na ramena?

Meta (dříve Facebook) začne s testováním svého AI chatbota nejprve v aplikaci WhatsApp. Zuckerberg věří, že běžní uživatelé a firmy zabývající se prodejem a zákaznickou podporou umělou inteligenci přivítají s otevřenou náručí. Kromě WhatsAppu chce Meta AI využít také v oblastech, jako je vytváření filtrů a reklam.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares