Elektromobil

Xiaomi zahájí masovou výrobu vlastních elektromobilů. Je nejvyšší čas konkurovat Tesle, oznámil šéf firmy

  • Od smartphonů k elektromobilům
  • Xiaomi plánuje vyrobit své první vozidlo

Xiaomi se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo telefony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty. Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako logický krok.


Nepřehlédněte: Češi, používáte starší iPhone? WhatsApp vás brzy postaví před těžkou volbu: buď si koupíte nový telefon nebo zapláčete


Xiaomi Car je hotová věc

Pravděpodobně jste již slyšeli, že se Xiaomi snaží diverzifikovat své podnikání a vážně si pohrává s myšlenkou výroby vlastního elektromobilu. Generální ředitel společnosti, Lei Jun, si myslí, že je teď ten nejvyšší čas, aby se společnost pokusila konkurovat firmám jako Tesla a BYD nebo alianci Renault-Nissan-Mitsubishi.

„Tesla vstoupila do odvětví elektromobilů před více než deseti lety. Někteří lidé si myslí, že jsme již propásli vhodnou chvíli, abychom se přidali, ale já s tím nesouhlasím. Závod teprve začíná a myslím, že před Xiaomi je spousta příležitostí,“ napsal šéf čínského podniku a dodal, že vstup na trh s elektromobily je pro Xiaomi jedinou správnou volbou a cestou vpřed.

Elektromobil
Zdroj: chuttersnap / Unsplash

Sedan za 700 tisíc?

Pokud vše půjde podle plánu, prvního sériově vyráběného elektrického vozu Xiaomi bychom se měli dočkat v první polovině roku 2024. Některé zprávy dokonce tvrdí, že podnik již dokončil práce na technickém prototypu a přešel do fáze softwarové integrace.

Insideři se domnívají, že prvním elektromobilem Xiaomi bude sedan vybavený systémem LiDAR s cenou od 29 do 43 tisíc dolarů (700 tisíc až milion korun), zatímco jiné zdroje uvádí, že při uvedení na trh bude zákazníkům k dispozici hned několik modelů.

Na vývoji elektromobilu v Xiaomi pracuje tým, který čítá více než tisíc špičkových odborníků. Společnost již do vývoje investovala téměř sto milionů dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Fousert / Unsplash, zdroj: Pandaily

Total
0
Shares