WhatsApp

Češi, používáte starší iPhone? WhatsApp vás brzy postaví před těžkou volbu: buď si koupíte nový telefon nebo zapláčete

  • Části uživatelů s iPhony přestane fungovat WhatsApp!
  • Ověřte si, jestli se čistka dotkne i vás

Děje se to s železnou pravidelností a brzy se to bohužel stane znovu. Zahraniční média informují, že WhatsApp ukončí podporu dalších chytrých telefonů. Po několika měsících nás tak čeká další čistka, a aniž bychom chtěli nějak strašit, spoustu uživatelů to bude hodně bolet.


Nepřehlédněte: Češi ať v zimě kvůli drahým energiím zmrznou! Smutný obraz země se dvěma jadernými elektrárnami


WhatsApp ukončí podporu na starších iPhonech

„WhatsApp nyní plánuje v příštích několika měsících ukončit podporu pro některé verze iOS: mluvíme konkrétně o iOS 10 a iOS 11,“ uvádí server server WABetaInfo, jehož redaktoři se pitvají v kódu neveřejných verzí populární chatovací aplikace.

Během testování WhatsAppu redaktoři zjistili, že se na starších iPhonech zobrazí dialogové okno s následující zprávou: „Abyste WhatsApp mohli nadále používat, aktualizujte na nejnovější verzi iOS. Messenger vaši současnou verzi iOS přestane podporovat 24. říjnu 2022.“

WhatsApp připravuje migraci chatů z Androidu na iOS
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Buď se přizpůsobíte, nebo máte smůlu

Pokud váš iPhone tedy z nějakého důvodu stále používá zastaralý operační systém iOS 10 nebo iOS 11, budete muset upgradovat na novější iOS 12, abyste si s přáteli mohli i nadále psát. Připomeňme, že systém iOS 12 je oficiálně dostupný pro iPhone 5S, iPhone 6 nebo iPhone 6S. Naopak iPhone 5 a iPhone 5C jsou s touto softwarovou verzí nekompatibilní. Jestliže jejich majitelé budou chtít WhatsApp používat i po 28. říjnu, měli by zvážit investici do novějšího iPhonu. Žádnou jinou možnost bohužel nemají.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: techHi

Total
0
Shares