telefon

Xiaomi vyrobilo nabíječku Apple AirPower. Nyní je zde a funguje

  • Xiaomi vyrobilo klon zrušené nabíječky Apple AirPower
  • Dokáže nabíjet až tři zařízení současně výkonem 20 W

Čínské společnosti se převážně inspirují produkty Applu a výjimkou není ani dopředu se deroucí Xiaomi. Kopie mnohdy kvalitou převyšující originál jsou často stavěny jako důkaz čínské technologické vyspělosti, a právě to je případ také pokročilé bezdrátové nabíječky AirPower.


Psali jsme: Xiaomi strávilo 3 roky návrhem nového loga. Vypadá stejně jako to staré


Apple svůj projekt AirPower ukázal široké veřejnosti na tiskové konferenci v září roku 2017. Od té doby ale jako by se po nabíječce slehla zem. Jak později výrobce přiznal, jeho inženýry trápilo hlavně přehřívání, které mělo na svědomí velké množství nabíjecích cívek.

Jejich přítomnost byla přitom klíčová. Měly totiž umožnit, aby se iPhone začal nabíjet kdekoli na položce, a ne jen na vyhrazeném části. Po letech nezdaru vývoj přelomové nabíjecí podložky Apple nakonec předčasně ukončil.

Apple AirPower je tu! Nabíječku vyrobilo Xiaomi

Nyní tu máme identické řešení společnosti Xiaomi s jednoduchým názvem „Bezdrátová nabíjecí podložka“. Zvládne nabíjet až tři zařízení zároveň a je jedno, kam je položíte. Limit rychlosti nabíjení je stanoven na 20 W, přičemž výměna energie zařízení započne okamžitě po jeho položení telefonu na plochu nabíjecí podložky.

Xiaomi se tak evidentně podařilo vyřešit problém s přehříváním, na kterém si vylámali zuby v Cupertinu. V nabíječce Xiaomi najdeme 19 vzájemně se překrývajících nabíjecích cívek a jedinou podmínkou pro správné nabíjení telefonu, hodinek, sluchátek a další elektroniky je podora standardu Qi.

Cena a dostupnost

Nová bezdrátová nabíječka AiPower od Xiaomi nebude drahá. V přepočtu z čínských jüanů by měla vyjít na 2 000 Kč. Jestli bude dostupná i v naší distribuci se zatím neví. Pokud ano, cena nepatrně vzroste.

Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
13
Shares