Telefon Xiaomi s MIUI

Xiaomi vyhodilo dva vrcholné manažery. Místo práce holdovali bujarým večírkům a podvodům

  • Čínské Xiaomi se s tím nemaže
  • Na hodinu vyhodilo dva vrcholné zaměstnance

Společnost Xiaomi je známá svým přístupem nulové tolerance, pokud jde o vážné prohřešky svých zaměstnanců, nebo nedej bože korupci. S takovými lidmi nemá vůbec žádné slitování a propustí je bez mrknutí oka, píše server Phone Arena.


Nepřehlédněte: Minulost, přítomnost a budoucnost existují najednou. Čas je pouhá iluze, říkají vědci


Manažer možná poputuje za mříže

Kvůli vážnému porušení pracovní smlouvy se Xiaomi před nedávnem zbavilo dvou regionálních generálních manažerů. Jeden z nich je navíc i trestně stíhán a hrozí mu nejen tučná pokuta, ale i pobyt za mřížemi.

Podle serveru Gizmochina měl Chen Bingxu dříve na starosti latinskoamerický region. Muž byl obviněn z přijímání úplatků, štědrých darů a holdování „extravagantní zábavě“ financované obchodními partnery.

Ve druhém případě jde o muže jménem Owen, dnes již bývalého generálního ředitele pro západní Evropu, který údajně falšoval outsourcingové smlouvy a obohatil se o obrovské množství peněz. Obě osoby přitom hrály klíčovou roli v nedávném růstu společnosti Xiaomi.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi se v prodejích telefonů daří

Když vedení Xiaomi na vše přišlo, reakce byla rychlá a tvrdá. Chen Bingxu byl propuštěn, byly mu zrušeny opce na akcie a musí společnosti nahradit finanční ztráty. S Owenem byl rovněž ukončen pracovní poměr a byly proti němu zahájeny právní kroky, včetně trestního stíhání. Je možné, že si brzy půjde sednout do chládku.

Latinská Amerika i Evropa jsou pro společnost Xiaomi důležitými trhy. V Latinské Americe Xiaomi dodalo do obchodů v prvním kvartálu letošního roku 5,3 milionu smartphonů, čímž podle statistik dosáhlo 15,3% podílu na trhu a 45% meziročního růstu. V Evropě si firma ve stejném období udržela třetí místo s 16% podílem na trhu.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..