telefon

Xiaomi vydělalo balík, těží z problémů Huawei

  • Xiaomi hlásí parádní hospodářské výsledky
  • Firmě vzrostl zisk i tržby, výsledky překonaly predikce analytiků

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi oznámil hospodářské výsledky za čtvrté uplynulého čtvrtletí, ve kterém vykázal vysoký nárůst čistého zisku. Firma nadále těží ze složité situace konkurenčního Huawei, který se potýká se sankcemi, které na něj uvalily USA.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra chce mít lepší fotoaparát než Huawei P50


Upravený čistý zisk Xiaomi za tři měsíce do konce prosince loňského roku vzrostl o 36,7 procenta na 3,2 miliardy jüanů (413,61 milionu eur). Překonal tak výrazně odhady analytiků, kteří očekávali zisk 2,9 miliardy jüanů. Tržby ve sledovaném období stouply o 24,8 procenta na 70,5 miliardy jüanů.

Xiaomi stoupá, Huawei je v problémech

Xiaomi pomáhají problémy čínského výrobce Huawei, který se kvůli sankcím pomalu stahuje z globálního trhu se smartphony, protože nemůže nakupovat důležité komponenty.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | foto: Xiaomi

Xiaomi se soudí

Ve sporu s vládou Spojených států je ale také Xaomi. Těsně před odchodem administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa byl podnik kvůli údajným vazbám na čínskou armádu zařazen na tzv. černou listinu subjektů, se kterými nesmí americké společnosti obchodovat.

Xiaomi se nicméně obrátil na soud ve Washingtonu a ten překvapivě dočasně zablokoval uvalení restrikcí americké administrativy. Federální soudce Rudolph Contreras uvedl, že pro omezení Xaomi nemá zatím dostatek důkazů.

Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares