Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Xiaomi veze do Česka báječně vybavené telefony Redmi Note 11. Co nabídnou?

  • Řada Xiaomi Redmi Note 11 míří do Česka
  • Už dopředu telefony lákají na slušnou výbavu a nízkou cenu
  • Nabídnout mají procesory Snapdragon i rychlé AMOLED displeje

Značka Xiaomi, která vyrábí chytré telefony s atraktivním poměrem ceny a výkonu, zítra na evropském trhu představí očekávanou řadu Redmi Note 11. Ta, jak víme, se skládá z trojice telefonů. Nyní se dozvídáme, že v Evropě mobily nabídnou lepší výbavu, než mají jejich čínské verze.


Nepřehlédněte: Xiaomi znevýhodní české uživatele. MIUI 13 pro Evropu odebere zásadní funkce


Modely série Redmi Xaomi střídá poměrně rychlým tempem. Aktuálně do nabídky tuzemských obchodů dosadí smartphony Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11 Pro+. Zatím ovšem netušíme, jestli se v České republice všechny tyto verze budou prodávat hned od prvního dne.

Levné a dobře vybavené

Zcela určitě se u nás okamžitě objeví základní jedenáctka. Na to vsadíme boty. U ostatních modelů už si tak jistí nejsme. Vše se naštěstí dozvíme už zítra, takže se nemusíme příliš nervovat. Tisková konference začne v 16 hodin středoevropského času.

Jak právě uniklo, v Evropě telefony Redmi Note 11 nabídnou vylepšenou výbavu. Přece jen zákazníci na západě jsou náročnější než uživatelé v Číně, kde je masivní trh a také ohromná nabídka. A v Xiaomi moc dobře vědí, že jinde lidem musí nabídnout něco navíc, aby se telefony dobře prodávaly.

Xiaomi vymění procesor a displeje

Procesory MediaTek tak nahradí zatím nespecifikované čipy Qualcomm Snapdragon. Ale co možná potěší ještě víc, tak to, že smartphony dostanou krásné AMOLED displeje s rychlou 90Hz obnovovací frekvencí, zatímco varianty určené pro čínský trh mají IPS obrazovky.

Proč AMOLED?

AMOLED displeje jsou proslulé sytým podáním barev a pro mobilní zařízení jsou benefitem i co se úspory baterie týče. Při zobrazování černé barvy jsou totiž energeticky podstatně úspornější než klasické LCD panely, jelikož se jednotlivé pixely či subpixely jednoduše vypnou (a černá je pak opravdu černá).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem společnosti Xiaomi.

Total
0
Shares