telefon

Xiaomi válcuje trh. Ve střední Evropě je jedničkou

  • Xiaomi je podle nejnovějších dat největším prodejcem mobilů ve střední Evropě
  • Podle agentury Canalys dosáhlo nejlepšího výkonu za čtvrtletí v historii

Xiaomi se v posledních měscích nebývale daří. Potvrzuje to nejnovější oznámení, že se stalo vedoucí značkou v dodávkách chytrých telefonů pro region střední a východní Evropy za první čtvrtletí letošního roku. V celoevropském žebříčku se poprvé objevila na druhém místě, v celosvětových dodávkách chytrých telefonů na třetím místě. Vyplývá to z dat agentury Canalys.


Psali jsme: Xiaomi vyhrálo, USA firmu odstraní z černé listiny


Nejlepší výkon Xiaomi za čtvrtletí v historii

Agentury Canalys, IDC a Strategy Analytics zveřejnily analýzu celosvětového trhu s chytrými telefony za první čtvrtletí roku 2021, ve které si značka Xiaomi, kterou v České republice distribuuje Witty Trade, drží třetí místo na celosvětovém trhu s chytrými telefony.

Podle analýzy Canalys Smartphone Market Pulse: O1 2021 dosáhla společnost Xiaomi nejlepších výsledků za čtvrtletí v historii, když zaznamenala 62% nárůst, což představuje 49 milionů vyexpedovaných mobill. Mezi pěti největšími značkami chytrých telefonů Xiaomi v prvním čtvrtletí dosáhlo nejvýraznější meziroční nárůst dodávek.

Prodeje smartphonů 2021
TOP 5 dodavatelů chytrých telefonů ve střední Evropě – 1. čtvrtletí 2021
Zdroj: Analýza Canalys (sell-in), Smartphone Analysis květen 2021

Ve střední a východní Evropě si Xiaomi udržuje první místo s meziročním růstem +82 % a 32% podílem na prodaných objemech. V celoevropském měřítku je Xiaomi za první kvartál roku třetí s tržním podílem 14 % za vedoucím Samsungem (22 %) a Applem (15 %).

Prodeje smartphonů 2021
Celosvětové dodávky chytrých telefonů a jejich růst

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares