USA

Xiaomi vyhrálo, USA firmu odstraní z černé listiny

  • USA odstraní Xiaomi z černé listiny
  • Firma urovnala spor s americkou vládou

Podle zákulisních informací agentury Reuters odstraní americké ministerstvo obrany čínského výrobce telefonů Xiaomi ze své černé listiny. Odvolává se na dokument, který uvádí, že se obě strany dohodly na vyřešení současného soudního sporu.


Psali jsme: MIUI 13 přichází: jaké telefony Xiaomi dostanou aktualizaci?


Xiaomi může slavit, spor je u konce

Vztah mezi Čínou a Spojenými státy je v současné době na bodu mrazu. Může za to probíhající ekonomická válka mezi oběma velmocemi, jejíž největší obětí je prozatím Huawei. Ohroženo však bylo i podnikání Xiaomi, které před odchodem Donalda Trumpa z úřadu bylo zařazeno na černou listinu amerického ministerstva obrany, a to kvůli údajné spolupráci s čínskou armádou. To mimo jiné znamenalo, že by se podnik do 11. listopadu letošního roku musel zbavit všech amerických investic.

Xiaomi podalo na vládu USA žalobu

Xiaomi se v lednu obrátilo na soud ve Washingtonu, kde na americké ministerstvo obrany a ministerstvo financí podalo žalobu. A stalo se to, co čekal možná málokdo – uspělo. Federální soudce Rudolph Contreras ve Washingtonu (dočasně) zablokoval americkému ministerstvu obrany omezení investic do Xiaomi a v soudním řízení se postavil na jeho stranu.

Nyní svár vstupuje do své závěrečné fáze. Pokud jsou informace Routers pravdivé, v následujících týdnech dojde k ukončení celého sporu mezi Xiaomi a vládou Spojených států. Firma tak bude moci nadále podnikat bez omezení a bude jí zachován přístup k americkým technologiím a k investicím.

Zdroj náhledové fotografie: Raúl Nájera / Unsplash

Total
0
Shares