Xiaomi 13

Xiaomi utekl konkurent iPhonu 14, který má nabídnout výbavu snů. Telefon někdo potají vyfotil ve fabrice

  • Xiaomi 13 uniká na prvním obrázku
  • Nabídne fantastický výkon i fotoaparát

O Xiaomi 13 jsme toho slyšeli hodně, ale většina zpráv je dost nejistých. Tentokrát pro vás máme informace z trochu jiného soudku, nabídnout vám můžeme vůbec první fotografii telefonu, který bude konkurovat novým iPhonům 14 i připravovanému Galaxy S23.


Nepřehlédněte: O uživatele čínského Huawei už nestojíme! Služba HBO Max jim zablokovala možnost sledovat filmy


Xiaomi půjde po krku Applu

I po letech neuvěřitelně agilní Xiaomi stále dokazuje, že do nejužší špičky právem patří. A pro názornost nemusíme chodit daleko. Vezměte si třeba jen loňský rok, kdy značka představila parádní telefony řady Xiaomi 12 v čele s vrcholným modelem Xiaomi 12s Ultra, na nějž naváže letošní, dost možná nejlepší smartphone na trhu.

O Xiaomi 13 a o tom, jakou nabídne výbavu, spekulujeme pravidelně. Dnes pro vás máme fotografii, který prozrazuje design zadní strany. Snímek pochází z Číny, kde telefon někdo tajně vyfotil ve fabrice a je poměrně nekvalitní. Pro představu, jak bude Xiaomi 13 vypadat, ale docela stačí.

Pokud jde o design, Xiaomi se dlouhodobě nežene za extrémy. Z generace na generaci recykluje podstatnou část designu, na který jsou zákazníci zvyklí, přičemž často poupraví jen modul hlavního fotoaparátu, aby zákazníci měli pocit, že si kupují zcela nový produkt.

Fotoaparát Leica a nejnovější Snapdragon?

Xiaomi 13 nabídne trochu jiné uspořádání fotoaparátů než předchůdce Xiaomi 12. Je možné, že minimálně jeden ze senzorů nabídne monstrózní rozlišení 200 Mpx, podobně jako Xiaomi 12T Pro. Dva snímače se nacházejí v levé části pod sebou, zatímco ten zbylý je umístěn vpravo nahoře. Pod ním pak vidíme něco, co připomíná laserové ostření a LED.

Informace o technických vlastnostech připravovaného Xiaomi 13 zatím nejsou k dispozici. V telefonu bude nejspíše nasazen dosud neuvedený procesor Snapdragon 8 Gen 2. A také se šušká, že smartphone by se mohl oficiálně ukázat ještě před Vánocemi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Po krku iPhonu 14 pro/max jde Pixel 7 pro a je ve foťáku lepší.

  2. 200mpx…. ale snímač stejně mizerně malý a přiblížení na 100% bude jen bublanina. Za upgrade bude stát jen telefon s 1″ snímačem.

Comments are closed.