Xiaomi 13

Xiaomi ukáže dlouhý nos konkurenci: V Česku nabídne telefon, který může závidět i Apple

  • Xiaomi chce být lepší než Samsung
  • Dokázat to má připravovaný Xiaomi 13

Podzimní smartphonové novinky od Xiaomi opět nabídnou rekordní specifikace za skvělou cenu. Oficiální termín premiéry na veřejnost zatím neunikl, hodně však naznačuje nejnovější oznámení společnosti Qualcomm, která do nových telefonů dodá svůj nejvýkonnější procesor.


Nepřehlédněte: Netflix spustil nový tarif s otravnou reklamou. První recenze dokazují, že to není totální katastrofa


Očekávaný Xiaomi 13

Premiéra nových supertelefonů od Xiaomi je na spadnutí. Dřívější zprávy čínských insiderů, kteří hovořili o listopadové tiskové konferenci, se ukazují jako zcela přesné. Už zanedlouho se totiž uskuteční mediální událost Qualcommu nazvaná Snapdragon Summit. Na té americký polovodičový výrobce světu odhalí své nejlepší mobilní procesory, které se objeví právě v řadě Xiaomi 13.

Očekává se, že ta zpočátku nabídne jen dva modely: Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Podle populárního whistleblowera z mikroblogu Weibo, který si říká Digital Chat Station, bude Xiaomi 13 Pro k dispozici ve čtyřech barvách: černé, bílé, zelené a růžové.

U zelené a růžové varianty se na zadní straně dočkáme materiálu, který bude na dotyk evokovat hladkou kůži. Pro náročnější zákazníky má být připravena speciální keramická verze telefonu.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Fotoaparát jako z kompaktu

Základní Xiaomi 13 bude používat zcela plochý AMOLED displej. Mezi hlavní poznávací vlastnosti tohoto telefonu budou patřit tenký profil a nízká hmotnost. Oproti tomu Xiaomi Mi 13 Pro bude používat hyperboloidní 6,7palcový zakřivený displej nejvyšší kvality s minimálními postranními rámečky. Na zadní straně pak smartphone dostane stejný jednopalcový fotoaparát, jaký již najdeme v modelu 12S Ultra.

V obou nových Xiaomi bude tikat dosud neuvedený procesor Snapdragon 8 Gen 2. Tento čip by měl přijít se čtyřklastrovou architekturou v konfiguraci jader 1 + 2 + 2 + 3. Podle spekulací bude kombinovat jedno výkonné jádro Cortex X3 (Makalu-Elp), dvě jádra Cortex A720 (Makalu), dvě jádra Cortex A710 (Matterhorn) a tři podpůrná jádra Cortex A510 (Klein-R1).

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. tohle bude mozna po HW strance pomyslne delo, ale Apple muze vic nez klidne spat, proda se ho mozna stezi 1% z celkoveho mnozstvi prodanych iP14… Apropo to xyxaomi MIUI uz zacina byt teda solidni humáč. Jeste kvanta reklam i do menu a je to uplne dokonale alias lidi utikejte raci jinam.

    1. Kdepak, já před lety utekl naopak od pro mě nevyhovujícího iPhonu k Xiaomi, a vůbec toho nelituju. Pro mě je to nebe a dudy.
      Mimochodem, to vaše 1% znamená co jednoprocentního?

    2. Reklamy jdou vypnout, nevím o co Vám jde,mám POCO F3 a reklamy nenabízí.

Comments are closed.