Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi těsně před premiérou řady Xiaomi 12 mění klíčového zaměstnance

  • Do premiéry telefonu Xiaomi 12 a nadstavby MIUI 13 zbývá pouze několik dní
  • Xiaomi se přesto rozhodlo k nečekané výměně na top manažerské pozici

Zakladatel a generální ředitel společnosti Xiaomi Lei Jun oznámil změny na vedoucích pozicích. Novým manažerem digitálních produktů se s okamžitou platností stává Wei Siqi, který dříve vedl produktovou řadu Civi. Na jeho místo nastupuje Hu Xinxin, kterého Jun označil za „mladého a velmi dobrého produktového manažera“. Změny v managementu byly ohlášeny v příspěvku na mikroblogu Weibo.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra bude mít šílené parametry. V displeji schová fotoaparát


Xiaomi mění zaměstnance

Výměna přichází paradoxně ve chvíli, kdy je na spadnutí premiéra řady telefonů Xiaomi 12 a nového uživatelského prostředí MIUI 13. Připomeňme, že série Xiaomi 12 bude zahrnovat hned několik modelů – hovoří se o Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra.

Z úniků víme, že první dva telefony budou mít téměř identický design, zatímco Xiaomi 12 Ultra, který bude představovat dosavadní vrchol v nabídce čínského výrobce, dostane jak poddisplejovou selfie kamerku, tak i masivní kruhový batoh na zadní straně.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | foto: LetsGoDigital

Ve spolupráci s Leica

O hlavní fotoaparát, respektive vyladění softwaru, se má postarat německá Leica. Ultra tak bude mít všechny předpoklady, aby se stala nejlepším fotomobilem planety. Všechny tři nové Xiaomi pak budou sdílet stejný hardware, tedy vlajkový procesor od Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 12 ještě letos

Podle všeho Xiaomi novou top sérií smartphonů a nadstavbu MIUI představí v úterý 28. prosince.

Total
14
Shares