Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra bude mít šílené parametry. V displeji schová fotoaparát

  • Xiaomi chystá experiment. Fotoaparát se u Xiaomi 12 Ultra schová pod displej
  • Ve výbavě telefonu se objeví také 120Hz displej, nebo supernabíjení Hypercharge

Xiaomi to ještě před koncem letošního roku pořádně rozbalí a pakliže se nestane něco neočekávaného, představí první zástupce nové řady chytrých telefonů Xiaomi 12. Jedním z nejočekávanějších modelů je bezpochyby totální vlajka Xiaomi 12 Ultra, která bude představovat dosavadní vrchol v nabídce čínského výrobce.


Nepřehlédněte: MIUI 13 už příští týden! Na kterých telefonech Xiaomi, Redmi a POCO?


Selfie kamera pod displejem

Podle respektovaného serveru MyDrivers.com, který má blízko ke zdrojům z dodavatelského řetězce, bude mít Xiaomi 12 Ultra přední fotoaparát umístěný pod displejem a nebude tak na první pohled patrný.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | foto: LetsGoDigital

Xiaomi by mělo použít stejnou technologii jako u dříve představeného smartphonu MIX 4. Osobně však čekám vymakanější řešení. Dobře víme, že displej nad kamerou musí mít určitou průhlednost, ale nemělo by to na něm být vidět. A naopak kamerka se musí přizpůsobit omezené průhlednosti a s omezeným světlem.

To jsou důvody, proč poddisplejové kamerky zatím podávají nepřesvědčivé výsledky. V Xiaomi si ale zjevně věří a osobně se hodně těším se na to, s čím nakonec vyrukují. Selfie foťák pod displej se firma chystá schovat údajně i u modelu Xiaomi 12 Pro; základní Xiaomi 12  a Xiaomi 12 X si vystačí se standardním průstřelem.

120Hz displej jako oblázek

Co se týče displeje, ten má mít úhlopříčku 6,6palce, vysoké rozlišení a chybět nebude ani adaptivní obnovovací frekvence od 1 Hz do 120 Hz. Použitý LTPO OLED panel by měl být navíc po všech čtyřech stranách zaoblený, což zpříjemní používání gest.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | foto: @gizmochina

Adept na fotomobil roku?

Hlavní fotoaparát bude masivní, kruhový batoh zabere celou jednu třetinu zad, a to už je docela nářez. Dokonalé vyladění snímků má dostat na starosti věhlasná německá společnost Leica, která řadu let spolupracovala s Huawei. Na druhou stranu velký fotomodul znamená, že Xiaomi 12 Ultra přijde o sekundární displej, s nímž dorazil předchůdce Mi 11 Ultra.

Primární senzor Xiaomi 12 Ultra by měl být nedávno přestavený Samsung Isocell GN5, který má 50 Mpx a využívá formát 1/1,57″ s 1μm pixely. Samozřejmostí bude 8K video s 30 snímky za sekundu a vylepšené fázové ostření Dual Pixel Pro. A tím výčet ani zdaleka nekončí. Doplňovat jej bude trojice 48Mpx snímačů, s jejichž pomocí telefon nabídne 10× optický zoom ( a 120× digitální).

Dostupnost a cena

Nepochybujeme, že nejlépe vybavený smartphone od Xiaomi si najde cestu i do českých obchodů. Otázkou je kdy (spekuluje se o 28. prosinci) a za jakou cenu. Levný ale jistě nebude.

Total
3
Shares