telefon

Xiaomi spouští sériovou výrobu telefonů v Turecku

  • Xiaomi začalo vyrábět své smartphony přímo v Evropě
  • Turecká továrna jich ročně vyprodukuje 5 milionů

Společnost Xiaomi spustila výrobu chytrých telefonů přímo na turecké půdě, přičemž nové produkty s ražením Made in Turkey budou distribuovány po celém světě. Upozornil na to server DailySabah.


Psali jsme: Xiaomi připravuje mobil s rekordním 200W nabíjením


Smartphony se vyrábí v továrně o rozloze 14 tisíc metrů čtverečních, přičemž se počítá s tím, že ročně jich z linek vyjede zhruba 5 milionů. Fabrika byla do provozu uvedena za spolupráce se společností Salcomp, která je známá příslušenstvím pro telefony a na celém projektu se finančně podílela. Investice do závodu, ve kterém pracuje přibližně 2 000 lidí, se má pohybovat na úrovni 30 milionů dolarů.

Xiaomi si od spuštění závodu slibuje snížení nákladů, protože do Evropy je z Turecka přece jenom blíže než z Asie. Výroba v fabriky se také významně podpíše na rychlosti dodávek mobilů do Evropy. Zrychlit dodávky by se měly také do zemí ležících mimo Evropu, zejména na po technologiích hladový africký kontinent.

V Turecku se kromě Xiaomi chystají usídlit a telefony vyrábět také další čínští výrobci. Své záměry již prozradily značky Tecno a Oppo. Už tři roky má fabriku na výrobu mobilů v Turecku jihokorejský Samsung, největší producent smartphonů na světě.

Xiaomi je v Evropě populární

Českému trhu s chytrými telefony vládne čínská značka Xiaomi (podle analytické agentury IDC), ale ve světě je až třetí nejprodávanější. Globálnímu trhu s mobilními telefony neohroženě vládne korejský Samsung.

Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares