telefon

Xiaomi připravuje mobil s rekordním 200W nabíjením

  • Nový telefon Xiaomi se blýskne rekordně rychlým nabíjením
  • Po pár minutách na nabiječce bude baterie kompletně nabitá

Po fotoaparátech se do popředí zájmu výrobců chytrých telefonů dostává rychlé nabíjení. Jedním z nejaktivnějších v tomto směru je Xiaomi, které podle zasvěcených zdrojů nyní pracuje na mobilu s rekordně rychlým nabíjením. Upozornil na to server GSMArena.com.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra nabídne výbavu snů, chybí už jen vodotrysk


Xiaomi bude mít rekordně rychlé nabíjení

Prozatím se neví, do jaké série se nový telefon zařadí, osobně bych si ho ale uměl představit ve střední třídě. Zahraniční weby spekulují, že k premiéře připravovaného xiaomi dojde nejdříve ve druhé polovině roku.

O specifikacích telefonu zatím mnoho známo není. Na veřejnost jen uniklo, že baterie má mít pěknou kapacitu 5 000 mAh a bude se nabíjet rekordním výkonem 200 wattů. Pro plné nabití akumulátoru by tak mělo stačit pouze několik minut.

Raketové bude i Mi 11 Ultra

Rekordní kabelové nabíjení by měla nabídnout i připravovaná vlajka Xiaomi Mi 11 Ultra. Různí informátoři hovoří o výkonu 120 wattů kabelem i bezdrátově a zmiňují i další prvotřídní výbavu.

Ta má nabízet Snapdragon 888, OLED displej s úhlopříčkou 6,8 palce, rozlišením WQHD+, a obnovovací frekvencí 120 Hz, nebo špičkový fotoaparát se 108Mpx a desetinásobným optickým zoomem a až 120× digitálním zoomem.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares