Xiaomi Redmi Note 11

Má v tom Xiaomi hokej? Panuje zmatek ohledně názvu nových telefonů

  • Xiaomi maká na nových telefonech
  • Řeč je o populární řadě Redmi Note
  • Pořadová číslovka je diskutabilní

Jak jsem avizoval již v několika posledních článcích, Xiaomi jede jako z praku. Těch telefonů, co stihla značka od začátku letošního roku v Česku představit, je fakticky hodně.

Xiaomi sází na jistotu

A brzy si pro nás chystá další premiéru. Na přetřes se má dostat velmi populární „sérka“ Redmi Note. Už s nedávno uvedenou jedenáctou generací Xiaomi potvrzuje, že se mu sázka na technologický pel-mel docela vyplácí.


Nepřehlédněte: Nové dělo od Sony je na spadnutí. Telefon dorazí už za 2 týdny, známe detaily


Xiaomi Redmi Note 11
Redmi Note 11 (Zdroj: Xiaomi)

Smartphony jsou relativně výkonné, moderní, se solidní výbavou i příkladnou konektivitou. A nejinak by tomu mělo být i nadále. V databázi čínského certifikačního úřadu TENAA se už stihly mihnout další dva nové telefony. Z dostupných zdrojů vyplývá, že jde o modely Redmi Note 12 a Redmi Note 12 Pro.

Hodně zajímavé novinky

A tady to utneme! Nově na internet prolátlo info, že všechno je jinak. Objevují se indicie, že novinky se budou nakonec jmenovat Redmi Note 11T a Note 11T Pro. Může jít stejně tak o šum jako o pravdu. Čínský brand je totiž svojí zálibou v nepřehledném značení svých zařízení přímo proslulý.

A co o nich víme? Zařízení s kódovým označením 22041216C a 22041216UC mají stejnou velikost 163,64 × 74,29 × 8,8mm. A to samé platí pro 120Hz AMOLED displeje s Full HD+ rozlišením 2 400 × 1080 pixelů.

Xiaomi Redmi
ilustrační (Zdroj: Xiaomi)

Výbava? Velmi cool

Pod kapotou Redmi Note 11T a Note 11T Pro bude procesor Dimensity 1300 nebo Dimensity 8000 spolu s 8/12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. A neměla by chybět ani baterie s kapacitou kolem 5 000 mAh a podporou ultra-rychlého 120W nabíjení (!).

Novinky poběží na nejnovějším Androidu 12 s MIUI 13. Jo, a ještě fotoaparáty. Na zádech by se měla nacházet minimálně trojice snímačů: 64Mpx hlavní s optickou stabilizací obrazu, dále 8Mpx širokáč plus ještě jeden nespecifikovaný snímač.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
4
Shares