Sony Xperia 5 IV

Nové dělo od Sony je na spadnutí. Telefon dorazí už za 2 týdny, známe detaily

  • Japonské Sony chystá novinku
  • Jmenuje se Xperia 1 IV
  • Telefon bude mít skvělou výbavu

Sony je v technologickém světě stále pojem a vcelku jedno, že v segmentu mobilních telefonů už nemá takový zvuk nebo houfy fanoušků jako kdysi. Fakt je ten, že v minulosti na trhy sypalo jeden prodejní hit za druhým, zatímco nyní se drží spíše při zemi (nikoliv s cenou).

Japonský minimalismus

Každopádně, tento brand má stále věrné fanoušky i u nás v Česku (počítám se mezi ně), kteří pro něj mají stále slabost. Ale bacha! Neplést si zalíbení v čemkoliv obecně s naivitou.

Například, když vyplave na povrch, že divize fotoaparátů sabotuje tu mobilní a přitom značka dělá špičkové kamery a s takovým přístupem si očividně kálí do vlastního hnízda.


Nepřehlédněte: Konec světa? Existuje spousta varovných signálů a líbit se vám nebudou


Sony Xperia 1 IV

Sony Xperia 1 IV, soudě podle dostupných úniků, dává tušit, že půjde ve stopách předchozí generace, tj. protáhlý poměr stran 21:9 (fakt se dobře drží), špičkový 6,5palcový LTPO OLED displej, procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM, půlterabajtová paměť, stereo reproduktory a údajně i rychlé 66W nabíjení (nebude chybět ani bezdrátové a reverzní).

Xperia 1 IV nenechá na holičkách ani uživatele, kteří nedají na analog dopustit. Správně, Japonec nevynechá ani 3,5mm audiojack. Podpora paměťových karet? Taky! Sony může být z pohledu designu dinosarus (nesouhlasím 🙂 ), ale jedno se mu musí nechat: snaží se nabízet tzv. „full package„“ a to se počítá. Premiéra? Tak prý už 11. 5. 2022!

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Sony (ilustrační)

Total
14
Shares
3 komentářů
  1. Jsem jediný komu vadí vystouplé čočky fotoaparátu?

  2. Tak jsem se skoro nic nedozvěděl, kromě velikosti displeje a nějakých vnitřností. A není ten poměr 7:3?

Comments are closed.