Xiaomi

Xiaomi pobláznilo celý svět! Má telefon s rekordním displejem

  • Xiaomi dosáhlo na další milník
  • Může za to Redmi K50 Gaming Edition 
  • Telefon má na triku 15 rekordů

V nabídce společnosti Xiaomi se brzy objeví nová herní raketa. Redmi K50 Gaming Edition vsadí na skvostnou výbavu a zařadí se k nejvýkonnějším telefonům současnosti. A aby toho nebylo málo displej smartphonu má aktuálně na triku 15 rekordů, jak informuje Gizmochina.

Xiaomi může slavit

Lu Weibing, CEO Redmi, se nechal slyšet, že zařízení obdrželo hodnocení A+ od renomovaného DisplayMate. Třešničkou na pomyslném dortu je zejména skutečnost, že všechny metály má na svědomí displej.

Ponechme stranou 120Hz OLED se 480Hz odezvou na dotyk, protože tím už nikoho příliš neohromíte. Další podrobnosti by však mohly. Nejprve je to funkce lokálního stmívání (dimming), který pracuje na kmitočtu 1 920 hertzů, což je jen tak mimochodem 3× více než u většiny konkurenčních mobilů.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon nového Samsungu Galaxy S22


Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition
Redmi K50 Gaming Edition (Zdroj: Xiaomi)

Fantastické Redmi

Xiaomi se dušuje, že ani během dlouhých hodin hraní nebude světlo obrazovky uživatelům tahat oči. Z dalších lákadel stojí za pozornost „profesionální“ přesnost barev, absolutně nejvyšší kontrast nebo nejnižší odrazivost displeje napříč všemi smartphony.

A pokud je vám to stále málo, tak vězte, že Redmi K50 Gaming Edition má slovy DisplayMate dokonalé pozorovací úhly, vysoký výchozí barevný gamut, ideální vyvážení bílé nebo nejvyšší jas v rámci všech OLED displejů, které jsou na trhu momentálně k mání. Jen tak mimochodem, premiéra je ohlášena na 16. února 2022.

Zdroj náhledové fotografie: Oficiální tisková zpráva Xiaomi

Total
14
Shares
2 komentářů
  1. Nechápu jak OLED displej může využít local dimming…
    Mohl by mi to autor článku nějak objasnit?
    To je nějaká nová verze LCD s přídomkem OLED?

    1. Čau Bobby, skvělý postřeh. OLED lokální dimming nemá. Tady se projevila hloupost redaktora = mě, že jsem si to při přepisování článku nepohlídal. Jde o PWM dimming a v této souvislosti u Redmi o vylepšenou ochranu proti blikání při nižším jasu zejména pro citlivější jedince. Díky moc

Comments are closed.