Redmi K40 Pro+

Xiaomi Redmi K50 dostane Snapdragon 895. Premiéra v lednu?

  • Xiaomi chystá nový levný vlajkový telefon
  • Redmi K50 Pro má pohánět procesor Snapdragon 895

Značka Redmi, patřící pod křídla Xiaomi, valí jeden supertrhák za druhým. V únoru představila novou řadu K40 s výbornou výbavou a cenou nižší než u konkurence. Čas je ale neúprosný a vývojáři a inženýři Redmi už mají plné ruce práce s nástupci Redmi K50.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 dostane 200Mpx foťák od Samsungu, Mi MIX 4 dorazí s 50 Mpx


Vše se vykecá na Weibo

Známý tipař DigitalChatStation z mikroblogu Weibo nyní přišel s odhadem, kdy k představení nových mobilů řady K50 dojde. Že jsou telefony už zřejmě v pokročilé fázi vývoje naznačil ostatně nedávno sám šéf Redmi, který se fanoušků zeptal, jaké parametry podle nich by chystaná řada Redmi K50 měla nabídnout.

Nové telefony řady Redmi K40
Nové telefony řady Redmi K40 | foto: Redmi

Víme, že modely řady Redmi K v Evropě Xiaomi nenabízí. Vyšší třídu obstarává řada Mi a další podznačka Poco. Právě Poco vychází z některých čínských modelů Redmi, takže až dojde k vydání Redmi K50, existuje velká šance, že se smartphone dostane časem i na český trh.

DigitalChatStation předpokládá, že k premiéře Redmi K50 dojde během ledna, někdy těsně před začátkem čínského Nového roku. Rok tygra („vodního tygra“ nebo „tygra ve vodě“) začíná 1. února 2022.


Psali jsme: Samsung varuje před elektronickými šmejdy, kteří lákají na QLED TV za 52 korun


Redmi K50 bude mít nejvýkonnější procesor

Různé úniky naznačují, že oproti současné řadě Redmi K40 bychom se měli dočkat jen minimálního posunu k lepšímu v oblasti fotoaparátů. Základní K50 dostane hlavní 48Mpx fotoaparát a verze K50 Pro okouzlí 108 Mpx (letos má 108Mpx foťák jen model K40 Pro+, K40 Pro zůstalo na 64 Mpx).

V oblasti výkonu se však zákazníci mohou těšit jen na to nejlepší – K50 Pro má mít zbrusu nový čipset Snapdragon 895, K50 pak bude nejspíš pohánět Snapdragon 888 (nebo Snapdragon 888+ nebo dosud nepředstavený čip Snapdragon 880).

Total
9
Shares