Redmi 9

Xiaomi Redmi 9 získává aktualizaci na Android 11

  • Jeden z nejpopulárnějších Xiaomi telefonů dostává nový Android
  • Aktualizace je dostupná i pro majitele globální varianty

Někteří majitelé chytrého telefonu Xiaomi Redmi 9, který pro svůj dobrý poměr ceny a výkonu patří v České republice mezi hodně vyhledávané a populární, hlásí dostupnost nového Androidu 11. Upozornil na to server Gizmochina.


Psali jsme: RECENZE Xiaomi Redmi 9: Skvělá výbava v nižší třídě


Levné mobily mívají často ve výbavě hromadu kompromisů, ale není to pravidlem. Důkazem je například model Redmi 9, který za velice příznivou cenu dělá jen poměrně drobné a vpravdě logické ústupky.

Redmi 9 v čase

Telefon vstupoval do prodeje s operačním systémem Android 10 a uživatelským prostředím MIUI 11, aby po několika měsících obdržel nadstavbu MIUI 12. Teď přišel řada na Android 11. V Číně nejnovější verzi systému od Googlu Redmi 9 dostal už začátkem června. Do jiných regionů včetně střední Evropy se důležitý update dostává teprve až nyní.

Redmi 9
Redmi 9 | foto: vlastní

Firmware pro globální model má označení V12.0.1.0.RJCMIXM/V12.0.1.0.RJCEUXM a k majitelům Redmi 9 se dostává postupně. Pokud tedy aktualizace zatím nedorazila na váš konkrétní kus, stane se tak jistě v následujících dnech nebo maximálně týdnech.

Jak je na tom konkurence?

Společnost Samsung uplynulý týden oznámila, že na své vybrané telefony poskytne dokonce pět let bezpečnostních aktualizací. Huawei se pak zavázal k tomu, že bude nadále aktualizovat své starší přístroje s Androidem a to včetně těch od bývalého sub-brandu Honor vydaných před 1. dubnem letošního roku.

Total
25
Shares