Xiaomi Redmi 10A je levný telefon

Xiaomi Redmi 10A je zbytečný telefon, který školáci budou milovat

  • Nový Redmi 10A může být dobrou volbou pro děti školou povinné
  • Náročnějšího uživatele výbava zklame, mladší ročníkům vadit nebude
  • Plusem bude nízká cena

Xiaomi připravuje další cenově dostupný telefon s Androidem. Podle zahraničního serveru xiaomiui.net se bude prodávat pod názvem Redmi 10A a zákazníci za něj nezaplatí víc, než tři tisíce korun. Pro školáky to může být velice zajímavý mobil.


Nepřehlédněte: Xiaomi nabídne malý telefon s báječnou výbavou. Možná brzy i v Česku


Mobil pro školáky

V dnešní době je smartphone běžnou součástí školní brašny i těch nejmladších žáků základních škol a situaci se rychle přizpůsobili všichni velcí výrobci. O mobilu pro tuto cílovou skupinu rozhodují rodiče a ti vědí, že v principu není vůbec nutné kupovat drahé telefony. Nejvhodnější pořídíte pod tři tisíce korun, což splňuje i chystaný Redmi 10A.

Nemá smysl dělat si iluze o jeho výbavě. Ta z náročnějších zákazníků nenadchne nikoho. Vše je tu podřízeno nízké ceně. Telefon má mít podporůměrný procesor Helio G25 od MediaTeku a na přední straně displej s průměrným HD+ rozlišením.

Rodiče dostanou na výběr hned z několika paměťových verzích: k dispozici bude základních 32+2 GB, dále také 32+3 GB, 64+3 GB, 64+4 GB a nakonec i 128+4 GB.

Xiaomi nabídne základ, víc nic

Nečekejte fotografie jako ze zrcadlovky. Redmi 10A bude mít na zadní straně pouze duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a 2 Mpx. O bezpečnost dat se pak postará boční tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. Ta zajistí, že se do telefonu dostane pouze povolaná osoba.

V tuto chvíli netušíme, kdy k vydání telefonu Xiaomi Redmi 10A dojde. Snad se více informací dozvíme co nejdříve.

Zdroj náhledové fotografie: natureaddict / Pixabay

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Já s tím nesouhlasím. Možná tak pro školáky první až třetí třídy. Pak se to naopak obrací a ty děti využívají ten telefon daleko víc, než mnozí dospělí. Takže nejslabší procesor bude brzy kámen úrazu protože zjistí, že hry jsou na tom utrpení. Slabý procesor a menší paměť (RAM i ROM) pak bude štvát při přepínání z Instagramu, TikToku, Facebooku, Messengeru, Whatsappu a taky bude štvát, že to pomalu a blbě fotí a že dnešní mladí fotí každou kravinu. Takže ne, nesouhlasím a v tomto telefonu naopak vidím skvělý telefon pro nenáročné dospělé, třeba i důchodce, nikoliv studenty.

Comments are closed.