Skládací telefon

Xiaomi prý chystá špičkový telefon, který by čekal málokdo. Zlomí se v pase

  • Xiaomi uvede nový ohebný mobil
  • Půjde ve stopách Samsungu a Motoroly

V kuloárech se již nějakou dobu šeptá, že se společnost Xiaomi chystá uvést na trh nový skládací smartphone. Ten bude vypadat podobně jako svého času velmi populární véčka, tedy mobily, jejich skládací konstrukce připomíná písmeno V.


Nepřehlédněte: Teleskop Nancy Grace Roman může otřást základy teoretické fyziky. Pokusí se najít černé díry, které neexistují


Ohebné Xiaomi

Nová skládačka známého čínského producenta Xiaomi se bude jmenovat Mix Flip. Telefon, který má modelové označení 2405CPX3DC, získal před několika dny důležitou certifikaci úřadu CCC, což naznačuje, že se blíží jeho uvedení do prodeje.

Velikost vnitřního displeje neznáme, ale v praxi bude rozdělen na dvě samostatné části. Díky kloubu na zadní straně mobilu se pak bude moci přístroj jakoby přeložit na dvě menší půlky. Složí se tedy úplně stejně jako starší véčka.

Na vnější straně telefonu bude druhý displej pro zobrazení nejdůležitějších oznámení a rychlou práci s některými funkcemi telefonu. Jeho prostřednictvím bude možné uskutečňovat hovory, odpovídat na zprávy, platit klepnutím, ovládat hudbu, dělat selfie, používat Google asistenta a přistupovat k přizpůsobeným nastavením, jako je například zapnutí nebo vypnutí Bluetooth, Wi-Fi, hotspotu a dalších – a to vše bez toho, abyste mobil museli otevírat.

Kdy Mix Flip dorazí do obchodů?

Podle lidí, kteří mají blízko k dodavatelskému řetězci, bude smartphone podporovat kabelové nabíjení výkonem až 67 wattů. Samotná baterie bude článku 4 900 mAh. Zadní stranu chystaného véčka ozdobí dvojice fotoaparátů – 50Mpx hlavní snímač od OmniVision dostane optickou stabilizaci obrazu a doplní ho objektiv s 60 Mpx s podporou dvojnásobného bezztrátového přiblížení. Selfie kamerka nabídne skromnější rozlišení 32 Mpx.

Pohonnou jednotkou smartphonu bude čipová sada Snapdragon 8 Gen 3, chybět nemá 8 GB nebo 12 GB operační paměti. Kdy přesně se ukáže nový Xiaomi Mix Flip a kolik bude stát, zatím výrobce neprozradil. Spekuluje se o částce 770 eur, v přepočtu 19 200 korun.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..