Xiaomi MIUI

Xiaomi 15 může být velký hit. Stačí špičková výbava na zdolání konkurence?

  • Špičkový mobil od Xiaomi vystrkuje drápky
  • Zájemci se mohou těšit na extra výkonný procesor

Xiaomi si dlouhodobě buduje pozici v prémiové třídě, kde však o něm stále není tak často slyšet, jak by si výrobce přál. A to přesto, že se může chlubit opravdu špičkovými modely. Změnit se to pokusí chystaná novinka Xiaomi 15, o které s předstihem víme, že přinese nejvýkonnější procesor pro mobilní zařízení – Snapdragon 8 Gen 4.


Nepřehlédněte: Tato zelená tečka na displeji vašeho telefonu chrání vaše bezpečí. Proč se zobrazuje?


V Česku to může být trhák

Na podzim se dočkáme příchodu hned několika špičkových smartphonů. Kromě nových iPhonů 16 dorazí i Xiaomi 15. Telefon bude chtít zaujmout prvotřídními parametry, mezi nimiž se bude vyjímat především čipová sada Snapdragon 8 Gen 4 od Qualcommu, na kterou má čínský producent elektroniky exkluzivní právo.

Z různých úniků víme, že procesor Snapdragon 8 Gen 4 dosahuje v benchmarku Geekbench v jednovláknových operacích kolem 2 700 bodů a kolem 10 000 bodů, když jsou zapojena všechna jádra. Čip má údajně dvě extra velká výkonná jádra, která jsou údajně taktována na 3,6 až 4,0 GHz.

Xiaomi 14
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 15 dorazí na podzim. Ale ne v Česku…

Podle tipéra s přezdívkou Digital Chat Station, který se mýlí jen málokdy, je představení mobilu předběžně naplánováno na polovinu října.

Samozřejmě se do té doby může hodně změnit, od případné premiéry nás dělí ještě pět měsíců, ale stojí za zmínku, že předchůdce Xiaomi 14 byl vloni oznámen 26. října. Informace čínského tipéra tedy rozhodně není přitažená za vlasy.

Jak už to bývá zvykem, Xiaomi odhalí své svůj špičkový smartphone nejprve pro domácí čínský trh. Do Evropy se mobil dostane se zpožděním, nejdříve na začátku následujícího roku, spíše však až v únoru v rámci veletrhu Mobile World Congress, který se koná každoročně ve španělské Barceloně.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..