Překvapený muž, telefon

Tato zelená tečka na displeji vašeho telefonu chrání vaše bezpečí. Proč se zobrazuje?

  • Možná to nevíte, ale barevné tečky chrání vaše bezpečí
  • Víte, co ve skutečnosti znamenají a jak s nimi nakládat?

Přemýšleli jste někdy, co vlastně znamenají oranžové a zelené tečky, které se nepravidelně objevují v horní části obrazovky vašeho iPhonu nebo telefonu s Androidem? Byť působí vskutku nenápadně, když se přece jenom objeví, je na místě zvýšená pozornost. Společnost Apple na svých stránkách vysvětlila, proč byste si těchto vizuálních symbolů měli všímat.


Nepřehlédněte: NASA zveřejnila nejdetailnější video Slunce. Ukazuje vysoké klásky plazmatu i koronální mech


Zelená či oranžová tečka

Na světě existují tisíce nevyřešených záhad, od UFO přes Area 51 až po Stonehenge. Ale díky moderním technologiím lze jednu záhadu snadno vyřešit – záhadu zelených a oranžových teček zobrazujících se na displejích iPhonů a telefonů se systémem Android. Tyto symboly se objevují ve zdánlivě náhodných okamžicích, ve skutečnosti se však jedná o užitečnou funkci ochrany soukromí, kterou by nikdo neměl ignorovat.

Malá zelená tečka se zobrazí v horní části obrazovky, když nějaká aplikace používá buď pouze fotoaparát, nebo fotoaparát a mikrofon dohromady. Nejčastěji ji uvidíte, když natáčíte video se zvukem. Ověřte si to sami, spusťte aplikaci Fotoaparát na svém telefonu a podívejte se na displej. Měli byste vidět malou zelenou tečku.

Kdykoli se zobrazí oranžová tečka, znamená to, že byl aktivován pouze mikrofon. Uvidíte ji během hlasové poznámky, telefonního hovoru nebo nahrávání vzkazu, například přes WhatsApp.

tečka, mobil, telefon
Zdroj: FONETECH.CZ

Mohou vás šmírovat

Existuje mnoho důvodů, proč by aplikace mohla vyžadovat přístup k vašemu fotoaparátu nebo mikrofonu. Například Instagram bude foťák potřebovat, abyste přímo v aplikaci mohli pořizovat fotografie. Pokud se však zelená nebo žlutá tečka objeví v souvislosti se spuštěním aplikace, která by žádnou z těchto funkcí používat neměla, buďte obezřetní. Má více práv, než je nezbytně nutné.

A jestliže se na displeji vašeho mobilu objeví některý z těchto symbolů a vy víte, že jste žádnou související aplikaci nespustili, znamená to, že váš někdo špehuje, zřejmě nějaký hacker, který vám do telefonu nainstaloval malware.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: The Sun, Apple

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..