Redmi Note 9 Pro 5G

Xiaomi prodalo přes 200 milionů telefonů řady Redmi Note

  • Xiaomi za sedm let prodalo 200 milionů mobilů Redmi Note
  • Nejúspěšnější řadou je loňská série Redmi Note 9

Společnost Xiaomi se náramně daří, což dokazuje její nejnovější prohlášení. Na mikroblogu weibo.cn dnes firma uvedla, že prodala celosvětově už více než 200 milionů smartphonů z řady Redmi Note. Krásného výsledku se podařilo dosáhnout během sedmi let.


Psali jsme: Recenze Redmi Note 10 Pro: dobrá partie bez 5G


Xiaomi je dobře namazaný stroj

Tím však krasojízda čínského výrobce nekončila. Dále Xiaomi oznámilo, že nejúspěšnější ze série Redmi Note je loňská řada 9, které se již prodalo 45,2 milionu kusů (to v rámci série dělá více než 20% podíl). Není také bez zajímavosti, že přibližně 90 milionů prodaných kusů řada Redmi Note zaznamenala během posledního roku.

Xiaomi slaví 200 milionů prodaných Redmi Note
Xiaomi slaví 200 milionů prodaných Redmi Note | foto: Weibo

První Redmi Note měl 1 GB operační paměti

Připomeňme, že první Redmi Note se začal prodávat v roce 2014. Ve výbavě měl osmijádrový procesor Mediatek MT6592, 1 GB nebo 2 GB operační paměti, 8GB úložiště s podporou paměťovek a 3 200mAh baterii.

Na zádech telefonu se nacházel jediný fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a podporou 1080p záznamu, vepředu pak byla 5Mpx selfie kamerka.  Operačním systémem byl dnes už zapomenutý Android 4.2 Jelly Bean a nadstavbu zajišťovalo MIUI 5. Veškerá podívaná se odehrávala na 5,5palcovém IPS displeji s HD rozlišením.

Nejnovějšími přírůstky do řady Redmi Note jsou letošní modely Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro. Recenzi druhého jmenovaného telefonu si přečtěte zde.

Total
1
Shares