telefon

Xiaomi připravuje telefon, který zboří hranice rychlosti nabíjení. Už ho důkladně testuje

  • Čínské Xiaomi chystá špičkový telefon
  • Mobil bude disponovat super výbavou
  • Na co všechno láká Xiaomi MIX 5?

Xiaomi by brzy mělo představit telefon, který bude mít extrémně rychlé nabíjení a takřka pohádkovou výbavu. Zatím však není jasné, jestli se bude nabízet i v Česku. Ale byla by velká škoda, kdyby se Xiaomi MIX 5 do tuzemských obchodů vůbec nepodíval.


Nepřehlédněte: Loni to byl v Česku prodejní hit. Teď tohle levné Xiaomi dostává nadstavbu MIUI 13


V čínském Xiaomi mají v poslední době napilno. Firma seká jeden povedený telefon za druhým, a navíc chystá evropskou premiéru modelů Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro. Na cestě je však i další model z řady MIX a nemuseli bychom na něj dlouho čekat.

Xiaomi nám chce vyrazit dech

Smartphone právě prošel benchmarkem Geekbench 5, ve kterém nechal vyniknout svůj nadupaný hardware. Xiaomi MIX 5 pod kapotou nabídne opěvovaný Snapdragon 8 Gen 1, který vychází z architektury ARM Cortex v9 s jádry Kryo 780 (1× Cortex-X2 3,0 GHz + 3× 2,50 GHz + 4× 1,79 GHz), má výkonnou grafiku Adreno 730 a neurální AI jednotku Spectra 680 ISP.

V testu jednoho jádra si připravovaný Xiaomi připsal 1 257 bodů, zatímco ve vícevláknových výpočtech dosáhl skóre 3 456 bodů. Předprodukční vzorek MIX 5 nabízel také 12 GB operační paměti (RAM) a běžel na operačním systému Android 12 s prostředím MIUI 13.

Foťák od Leica a raketové nabíjení

Už dříve se na webu objevily spekulace, že jednou z předností MIX 5 bude fotoaparát. Na něm má s Xiaomi spolupracovat věhlasná značka Leica. Hlavní foťák by měl mít rozlišení 50 Mpx a doplnit ho mají 48Mpx ultraširokoúhlý snímač a 48Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem. Stejné rozlišení, tedy 48 Mpx, má mít i přední fotoaparát. Vyšší rychlostní stupeň Xiaomi zařadí i v případě baterie, kterou bude možné kabelem nabíjet výkonem 150 W, což je rekordní hodnota.

 Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
24
Shares