Xiaomi 11T

Xiaomi chystá přelomovou čtečku. Telefon odemknete kdekoliv na displeji

  • Xiaomi si podalo velmi zajímavý patent
  • Jde o novou generaci čtečky otisků

Je to jak dlouho? Tři, čtyři roky, co se se čtečkami otisků prstů v displeji mobilních telefonů doslova roztrhl pytel? Stejně jako ostatní technologie předtím si i tato ve své době prošla nejrůznějšími porodními bolestmi, kritiku nevyjímaje.

Přesto nyní představuje velmi oblíbenou a většinou i pohodlnou funkcionalitu. Samozřejmě, že vývoj se nezadržitelně dere dopředu, takže bylo otázkou času, než se najde někdo, kdo bude chtít stávající řešení malinko posunout.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo. Exkluzivně jsme vyzkoušeli telefon s Realme UI 3.0 a Androidem 12


Xiaomi 11T
ilustrační foto (Zdroj: FONETECH.CZ)

Xiaomi opět inovuje

Jak informuje Gizmochina, aktuálním horkým adeptem je Xiaomi, které si podalo velmi zajímavý patent. A v kuloárech se šušká, že ne jen tak pro nic za nic. Takže, jak to celé funguje?

V nákresu čínský brand předvádí, že chce využít možnosti umístit infračervené pole vysílačů LED světla mezi dotykovou vrstvu a obrazovku. Přímo nad ním bude další vrstva složená z infra-přijímačů, které budou ve zhuštěném množství po obvodu.

Princip je de facto stejný s tím, jak jej znáte. Rozdíl je v tom, že k interakci nedojde pouze na jednom fixně daném místě, ale prakticky kdekoliv na displeji. Podle Xiaomi by mělo docházet k bleskovému zachycení, zpracování a odezvě v reálném čase.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares