Xiaomi Mijia K10 Pro

Parádní bezdrátový vysavač od Xiaomi: Je výkonný a nestojí balík

  • Xiaomi uvedlo vakuový vysavač
  • Mijia K10 Pro je bezdrátový
  • Má výborný sací výkon i cenu

Xiaomi, populární čínský výrobce, má poměrně široký záběr. Nesoustředí se pouze na mobilní telefony a příslušenství, ale penetruje i do dalších segmentů, nutno dodat, že vcelku úspěšně.

Bezdrátový a výkonný

Společnost vloni představila bezdrátový vakuový vysavač Mijia K10 Pro, který je vnímán jako vlajkový model, výbavou i funkcemi na podobné úrovni jako prémiové produkty Dyson.

Značka opět vsadila na jednoduchost a strohý minimalismus. Mnohem důležitější je však výbava: stejnosměrný bezkomutátorový motor s výkonem 150 airwattů a podtlakem 22 000 Pa, jenž dosahuje až 97% účinnost sání.

Xiaomi Mijia K10 Pro
Zdroj: Xiaomi

Zařízení má vyjímatelný akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, který garantuje výdrž až 60 minut na jeden zátah. Samozřejmostí je také barevný displej. Ten slouží jako ukazatel stavu baterie a zároveň zobrazuje i v daný moment aktivní režim.

Inteligentní tyčový vysavač

Xiaomi Mijia K10 Pro obsahuje speciální inteligentní kartáč, který rozpozná podlahu (keramika, parkety, plovoucí podleha, lino apod.) a podle toho automaticky přizpůsobí rychlost i intenzitu sání.

Z dalších režimů je k dispozici suché, vlhké a mokré vytírání. Nádržka na vodu má objem 400 ml. Aktuální cena je 479,79 amerických dolarů, tj. 11 300 Kč bez daně. Vysavač je určen i pro globální trh, bohužel jen skrze AliExpress a další vybrané asijské e-shopy a partnery.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi, tisková zpráva

Total
0
Shares