Xiaomi 12T Pro

Xiaomi představí vlastní iPhone. Radost udělá všem, kteří by ho jinak nechtěli ani zadarmo

  • iPhone od Xiaomi s Androidem? Proč ne!
  • Premiéra telefonu je prý doslova na spadnutí

Na internetu se objevila fotografie dosud nepředstaveného Xiaomi. S předstihem prozrazuje, že telefon bude vypadat jako současný iPhone 14. Čínská značka ikonický design jablečných smartphonů „obšlehne“ prakticky od A do Z.


Nepřehlédněte: K nebesům na použitý kuchyňský olej? Britské vojenské letadlo pokořilo významný milník


iPhone od Xiaomi

Přestože nás od očekávaného uvedení letošního Xiaomi 13 dělí ještě několik dní, víme prakticky vše. Podle zahraničních serverů na internet unikly dokonce již i fotografie hliníkové makety chystaného smartphonu.

Ty obvykle s předstihem využívají výrobci pouzder, aby pro připravované novinky připravili kompatibilní příslušenství. O zveřejnění fotografie se postaral známý tipér @xleaks7, který je aktivní na Twitteru, kde informuje o všem, co se kde šustne.

Maketa prozrazuje, že Xiaomi 13 bude mít plochý displej i plochý obvodový rám. Tím však podobnost s letošním iPhonem zdaleka nekončí. Na zadní straně bude mít nový čínský telefon také všem dobře známý fotomodul, rovněž se třemi fotoaparáty (hlavní, širokoúhlý a zřejmě teleobjektiv).

Z hlediska rozměrů půjde o poměrně kompaktní mobil. Maketa má rozměry 152,83 × 71,53 × 8,37 milimetru, což znamená, že bude jen o něco málo vyšší než iPhone 14. Na fotografie Xiaomi 13 se podívejte zde!

Dorazí i Android 13

Podle dosavadních spekulací bude nový Xiaomi oficiálně představen 1. prosince. Ve stejný den má také dojít k premiéře modelu Xiaomi 13 Pro a uvolnění uživatelského prostředí MIUI 14. O nadstavbě není zatím k dispozici příliš informací snad jen s výjimkou toho, že bude lepší, plynulejší, bezpečnější a hlavně – zcela bez reklam!

Pokud jde o samotné telefony, víme, že vsadí na špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2. Ambice na titul nejlepšího fotomobilu světa pak podpoří spolupráce s věhlasnou německou značkou Leica.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares