Xiaomi Redmi Note 10

Xiaomi posílá MIUI 13 na další telefony, které se prodávají i v Česku. Jaké to jsou?

  • MIUI 13 přináší nové funkce, ale také chytré widgety a další novinky
  • Brzy důležitou aktualizaci obdrží další mobily Xiaomi, Redmi a POCO

Na aktualizacích svých smartphonů nepracuje pouze Samsung, Huawei nebo Nokia, ale velmi aktivní je v posledních týdnech také čínské Xiaomi, které na vybrané modely rozesílá Android 12 společně s novou nadstavbou MIUI 13.


Nepřehlédněte: Něco nevídaného, Xiaomi telefon připojíte k routeru jako počítač


MIUI 13 je důležitá aktualizace

Výrobce už nové MIUI dříve poslal na tablet Xiaomi Pad 5 (Pro) stejně jako na slušně vybavenou střední třídu Mi 11 Lite 5G, nástupce Mi 11 Lite 5G NE nebo základní model Redmi 10. Kolo aktualizací se však teprve roztáčí, jak vidíte, takže v dalších dnech přijdou na řadu další mobily.

Konkrétně MIUI 13 obdrží Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11T a 11T Pro. Přesvědčen o tom je španělský server Xiaomi Adictos.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE | foto: FONETECH.CZ

V následujících týdnech však nepřijdou zkrátka ani majitelé cenově dostupných smartphonů Redmi a POCO. Brzy by aktualizaci měly obdržet následující telefony:

  • Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)
  • POCO X3 NFC, POCO X3 Pro

Vítanou zprávou je, že důležitý update dorazí i na modely série Redmi Note 9. Ta, jak víme, byla oficiálně představena v květnu 2020. Je dobrou zprávou, že Xiaomi nezapomíná ani na starší mobily.

S aktualizacemi se nezdržuje ani konkurence

V souvislosti s aktualizacemi se v poslední době často hovořilo také o Samsungu. Ten oznámil, že jeho vybrané smartphony obdrží 4 roky systémových aktualizací operačního systému Android.

To znamená, že pokud se daný telefon začne prodávat s Androidem 12, postupně ještě obdrží Android 13, Android 14 a také Android 15  a Android 16.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares