Xiaomi Pad 5

Češi a Slováci, jásejte! Xiaomi Pad 5 získává MIUI 13 s báječnými funkcemi

  • Xiaomi Pad 5 obdržel významnou softwarovou aktualizaci 
  • MIUI 13 přináší nové funkce, ale také chytré widgety a další novinky

Dalším zařízením Xiaomi, které dostává uživatelské prostředí MIUI 13, je tablet Pad 5. Ten se prodává i v České republice, kde zákazníky zaujal parádním displejem, výkonným procesorem nebo volitelným příslušenstvím v podobě klávesnice a stylusu.


Nepřehlédněte: Xiaomi nabídne malý telefon s báječnou výbavou. Možná brzy i v Česku


Xiaomi Pad 5 je napřed

Zahraniční server Xiaomi Adictos informuje, že Xiaomi Pad 5 obdržel v uplynulých hodinách důležitou softwarovou aktualizaci. Ta má velikost 2,6 gigabajtu a označení V13.0.1.0.RKXMIXM, přičemž zkratka „MI“ znamená, že se jedná o firmware určený pro globální variantu tabletu. Na tu můžeme narazit i v Česku a na Slovensku.

 

Evropská verze Padu 5 si na aktualizaci musí ještě počkat, i když pravděpodobně ne příliš dlouho. Sluší se zmínit, že zásadní aktualizace neobsahuje jen prostředí MIUI 13, ale také lednové bezpečnostní záplaty společnosti Google.

MIUI 13 pro Xiaomi Pad 5 můžete stahovat z tohoto odkazu. Bezpečnější možná ale přece jen bude, když počkáte na standardní OTA (over-the-air) aktualizaci, na jejíž dostupnost vás upozorní sám tablet. Manuální flashování systému vážně není něco, na co má kuráž úplně každý.

Xiaomi roztočí kolotoč aktualizací

Během prvního čtvrtletí roku se MIUI 13 dostane na širokou škálu zařízení. Pokud vezmeme v úvahu oficiální plán výrobce, aktualizace čeká následující telefony:

  • Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

V následujících týdnech MIUI 13 zřejmě obdrží i smartphony, o kterých se Xiaomi oficiálně nezmiňuje. V zákulisí se skloňují modely POCO X3 NFC, POCO X3 Pro a řada Redmi Note 9.

MIUI 13 napěchované novinkami

Součástí MIUI 13 jsou důležitá vylepšení základních vlastností včetně rychlejšího ukládání dat, vyšší efektivity procesů na pozadí, chytřejšího zpracování a delší výdrže baterie.

Nadstavba přináší např. funkce Cílené algoritmy a Atomizovaná paměť, kdy první byla navržena tak, aby automaticky nacházela rovnováhu mezi výkonem a spotřebou energie, zatímco druhá analyzuje, jak aplikace paměť využívají, a rozděluje procesy na důležité a nedůležité.

Největší vizuální změnou v MIUI 13 jsou tzv. inteligentní widgety, které pěkně vypadají a navíc zobrazí i mnoho informací. Velmi užitečný bude jistě i nový postranní panel pro zobrazení oblíbených aplikací v plovoucích oknech pouhým přejetím prstu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares